EUR/HUF (287,30 – 291,40): Ma ott folytatja a forint ahol tegnap abbahagyta, továbbra is a 289 szint körül. A mai MNB kamatvágást már beárazta a piac, az újabb 25 pontos lépés szinte biztosra
vehető, így nem várható túl nagy árfolyammozgás ennek bejelentésekor. Inkább a holnapi uniós döntés lehet érdekes árfolyam szempontból, ha a Tanács az eljárás megszüntetését javasolja, az akár több egységnyi erősödést is hozhat rövid távon.
Kérdés viszont, hogy hosszabb távon az emelkedő nemzetközi hozamkörnyezetben, és a jegybanki pénzpumpák visszafogása közepette a csökkenő kamatelőnnyel felvértezett hazai deviza hogyan teljesít majd. Egyelőre maradhat a 290 alatti régióban az árfolyam.
EUR/USD (1,2820 – 1,3025): Nem történt sok minden tegnap ebben a devizapárban, egy szűk az 1,29-1,2950-es sávban folyt a nem túl likvid kereskedés. Ma reggel visszaesést mutatott a francia
fogyasztói bizalmi index, de ez nem okozott túl nagy kilengést. A délutáni amerikai adatok (bizalmi index, Dallas Fed) megjelenésekor lehet némi mozgásra számítani, de nem valószínű, hogy az utóbbi időben jellemző 1,2820-1,3025 sávból kilépne az árfolyam.
CHF/HUF (228,40 – 232,60): Ma reggel már ismét az 1,25-ös szint fölött jár az EURCHF árfolyama. A frank gyengülésében szerepe lehet a vártnál sokkal rosszabb -7,6 százalékos áprilisi export adatnak. Bár historikusan ez adat nagy kilengéseket mutat (+5,1 százalék márciusban), de az SNB elnökének mondatai az árfolyamküszöb lehetséges emeléséről még élénken élnek a köztudatban.
Nyilván egy rossz adat nem csinál nyarat, de ha folyamatosan, a gazdaság lassulását jelző adatok érkeznek, akkor előbb-utóbb léphet a központi bank. Egy, akár a jelenlegi 1,20-as szint emeléséhez most kedvezőek a feltétételek, mivel már a hónap eleje óta az 1,22 szint fölött van árfolyam. A gyengébb frank és az erősebb forint ismét 230 közeli szinteket eredményez.
mfor.hu