A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 1,41 százalékkal 11776,74 pontra emelkedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,86 százalékkal 2639,22 pontra erősödött. Az S&P 500-as mutató 1,38 százalékkal 1274,21 pontra emelkedett.
A csütörtöki erősödést a szakértők több tényezővel magyarázták. Közrejátszott, hogy a kereskedés előtt publikált munkaerőpiaci adat szerint az első alkalommal segélyt kérők száma a vártnál jobban visszaesett, és 2008 szeptembere óta nem volt ilyen alacsony. Lelkesedéssel fogadták a Fed philadelphiai központjának konjunktúra jelentését is, mely élénkülést jelez. A mutató 43,4 pontos értéke jelentősen meghaladja az előző havi 35,9 pontos számot, ráadásul a piaci konszenzus mindössze 29 pont volt.
Némileg árnyékolta a képet, hogy a szintén a reggeli órákban publikált inflációs adat szerint emelkedett a fogyasztói árindex februárban. Ráadásul a februári adatok szerint 0,1 százalékkal csökkent az ipari termelés a januári 0,3 százalékos növekedés után.
Ugyan a Japánból érkező hírek továbbra is aggasztóak, ám az elemzők úgy látták, hogy az elmúlt napok esése során a veszélyek beárazódtak, így az ottani történéseknek mérsékelt lehet a további piaci hatása.
A vállalati hírek közül a Federal Express jelentése kapott nagyobb figyelmet. A vállalat nyeresége ugyan csökkent, ám a befektetők jónak ítélik meg a vállalat kilátásait, így 3 százalékkal erősödött a cég részvényeinek árfolyama. Szektortársa, a UPS is jól teljesített csütörtökön.
Az olajára ismételt emelkedése ezúttal nem okozott pánikot a befektetők körében, pedig a WTI kurzusa ugyan ismételten átlépte a 100 dolláros szintet. Ennek hatására csütörtökön energia- és bányaipari cégek árfolyama erősödött.
mfor.hu