A harmadik negyedévet befolyásoló események közül pozitívumként kiemelte, hogy a törvényhozás elfogadta azt a szabálymódosítást, amely lehetővé teszi, hogy az energiapiacon az alternatív szolgáltatók, így a Magyar Telekom is azonos feltételekkel tudjon működni.
Az energiaszolgáltatásból származó bevételek továbbra is nagymértékben hozzájárulnak a Telekom bevételnövekedéséhez, bár a harmadik negyedévben visszafogott volt az értékesítés, a társaság ugyanis a szabályozói környezet változása - a rezsicsökkentések miatt - óvatosan kezelte ezt a piacot. Szabó János ugyanakkor kijelentette, hogy a vállalat továbbra is folytatni kívánja ezt a szolgáltatást, és továbbra is kedvező feltételekkel nyújtja ügyfeleinek az energiát.
A várható frekvenciatenderrel kapcsolatban úgy vélte, hogy az idei negyedik negyedévben vagy a jövő év elején megtörténhet a kiírás, és a tavaszi választások előtt mindenképpen lezajlik az értékesítés. Hozzátette, hogy a tender feltételei továbbra sem ismertek, a jövő évi költségvetési törvény alapján annyi tudható, hogy a kormány 120-150 milliárd forint közötti bevételt vár a szabad frekvenciák értékesítéséből.
Az újabb frekvenciákra költött pénz a Magyar Telekom osztalékát is befolyásolhatja, így a tender lezajlása után lehet majd az osztalék konkrétabb mértékét látni - mondta Szabó János.
MTI