8746 ponton fejezte be a hetet a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,87 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 0,94 százalékot veszített értékéből, míg a Shanghai Composite 1,13 százalékkal esett vissza. Szembe menve a piaccal 0,67 százalékkal erősödni tudott a dél-koreai Kospi, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,95 százalékos gyengüléssel zárt.
Az ázsiai piacok számára a nap legfontosabb híre a kínai infláció volt: az augusztusi 6,2 százalékról kismértékben csökkent ugyan a pénzromlás üteme, de a 6,1 százalékos szeptemberi adat még mindig magas. Emellett az is rontotta a hangulatot, hogy a Standard & Poor's péntekre leminősítette Spanyolországot.
Az Európából érkező újabb rossz híreknek köszönhetően az autógyártók papírjai gyengültek, melyeknek jelentős exportkitettségeik vannak a kontinensen. A Honda például 2,35 százalékkal esett vissza, míg a Nissan 1,6 százalékot, a Toyota pedig 1,7 százalékot bukott a zárásig. 17,6 százalékkal gyengült az Olympus árfolyama miután a cég néhány héttel kinevezése után máris elbocsátotta vezérigazgatóját.
Hongkongban az ingatlanfejlesztők voltak a mai nap vesztesei: az Agile Property Holdings 7,08 százalékot bukott, míg a China Overseas Land & Investment 2,39 százalékkal lett olcsóbb. A nyersanyagipari cégeknek is rossz napjuk volt, Sidneyben például a BHP Billiton 2,07 százalékot veszített értékéből, míg a Fortescue Metals Group 3,36 százalékos mínuszban zárt.
mfor.hu