3p

Ma kora délelőtt 283 közelébe erősödött az euróval szemben a hazai fizetőeszköz, amivel maga mögé utasította napon belül a zloty-t és a koronát is. A forint további erősödését a május eleji 282,40 körüli szint foghatja meg egyelőre, a többi nagyrészt az IMF csapatától és a kormánytól függ, olvasható a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF: Tegnap napközben 286-ról 284-ig tudott erősödni a forint az euróval szemben - ezen a szinten utoljára május elején járt a hazai fizetőeszköz. A devizaárfolyam alakulásával szemben a hozamok tegnap összességében korrekciót mutattak, és a CDS-felárunk sem volt képes tovább csökkenni: a keddi 481 után a tegnapi záróérték 485 bázispont lett.

Ma tovább folytatódik az EU/IMF delegáció tárgyalássorozata, de ezúttal sem valószínű, hogy érdemi információk szivárognának ki az előkészítési időszakban.

Ma a nemzetközi fronton előreláthatólag eseménymentes, mondhatni klasszikus nyári uborkaszezonra van kilátás, mivel fontos esemény, adat nincs a mai napra előirányozva.

Ma az ÁKK egyéves diszkontkincstárjegy aukciót fog tartani. Ha kedvező hozamszintek alakul ki és megemelik az eredeti kibocsátás összegét, az tovább erősítheti a forintot.

Ma kora délelőtt 283 közelébe erősödött az euróval szemben a hazai fizetőeszköz, amivel maga mögé utasította napon belül a zloty-t és a koronát is. A forint további erősödését a május eleji 282,40 körüli szint foghatja meg egyelőre, a többi nagyrészt az IMF csapatától és a kormánytól függ. Ha pozitív lesz mindkét fél a tárgyalásokat illetően, akkor tesztelheti a kurzus a 280, vagy az az alatti szinteket is (főleg, ha tovább javulna a globális befektetői hangulat), ha viszont eltérőek lesznek az álláspontok, akkor 290 fölé gyengülhetünk ismét.

EUR/USD: Az euró helyzetét az elkövetkezendő néhány hétben az EU/IMF/ECB határozhatja meg. A trojka ugyanis újra Görögországba látogat, hogy megvizsgálja, utalható-e a következő segélyösszeg az országnak vagy sem.

További bizonytalansági faktor az olasz, illetve spanyol hozamok helyzete, miután az ESM alap felhasználásának kibővítéséről csak szeptember közepére foglal állást a német alkotmánybíróság.

A harmadik tényező az amerikai mesterséges gazdaságösztönző program, a QE3 kérdése, amihez egyre közelebb kerülhetünk, ha menet közben az amerikai makroadatok tovább romlanának. Mindenesetre jelenleg egy törékeny egyensúly érzékelhető az EUR/USD piacán. Adatok hiányában 1,2250 – 1,2350 között várható mára a kereskedés. A forint a dollárhoz képest is erősödni tudott, ma délelőtt már 231-nél járt a keresztárfolyam.

CHF/HUF: 236 alá csökkent a bankközi piacon a frank / forint árfolyama, miután hathetes csúcs közelében jár az EUR/HUF kurzusa. Ma tették közzé Svájc júniusi külkereskedelmi
egyenlegét, ami ugyan aktívumot mutat, de a trend csökkenő (2,48 milliárd frank helyett csak 2,25 lett a kereskedelmi aktívum).

Mindez persze nem fog változtatni az SNB eddigi politikáján, várhatóan őrzik tovább az 1,2010 körüli szűk „euró / svájci” sávot.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!