3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hatalmas meglepetést okozott a reggel megjelent inflációs adat, mely szerint 3,8 százalékra nőtt májusban a drágulás üteme. A vártnál lényegesen magasabb adat megjelentése után a forint percek alatt elbukta korábbi erősödését, szerdai értéke körül állt délelőtt, kicsivel 280 felett az euróval szemben.

Hatalmas meglepetést okozott a reggel megjelent inflációs adat, mely szerint 3,8 százalékra nőtt májusban a drágulás üteme. A vártnál lényegesen magasabb adat megjelentése után a forint percek alatt elbukta korábbi erősödését, szerdai értéke körül állt délelőtt, kicsivel 280 felett az euróval szemben.

Nem tartott sokáig az optimista hangulat a forint piacán, miután a KSH reggel a vártnál lényegesen magasabb inflációs adatot közölt. A magyar deviza így nem tudta megtartani magát 280 alatt, de nem sokat gyengült szerdai szintjéhez képest. A jelek szerint a régiós devizák is megpihennek egy kicsit az elmúlt időszak meredek erősödése után.

Csütörtök délelőtt 280,3 forintot kellett adni egy euróért a bankközi devizapiacon, ez kicsivel alacsonyabb volt a szerdai jegyzésnél. A dollár árfolyama 199,76 forint volt, míg a svájci frankért 184,87 forintot kellett adni a nap első felében.

Reggel rövid ideig 278 körül is járt a forint az euróval szemben, majd a nyitás után kezdődött emelkedést megtörte a vártnál magasabb inflációs adat. A KSH reggel kilenckor közölte, hogy májusban 3,8 százalékra ugrott a pénzromlás üteme, miközben a szakemberek 3 százalék körüli értékre számítottak. A statisztika megjelenése után a forint rögtön el is bukta reggel összeszedett emelkedését.


Az utóbbi napokban a javuló nemzetközi hangulat és a Lettországgal kapcsolatos aggodalmak enyhülése repítette a forintot, így a múlt heti 290 körüli szintekről ismét sikerült 280-ig visszakapaszkodni. Az elemzők többsége ezt a szintet tartja fontosnak a következő hónapokra is, arra lehet számítani, hogy a 280-as centrum körül fog ingadozni a magyar deviza. A Raiffeisen Bank elemzői azonban kedden megjelent devizapiaci elemzésükben figyelmeztettek arra, hogy a múlt hetihez hasonló gyengülési hullámok bármikor elképzelhetők a jövőben is, mivel még törékeny a hangulat a forint piacán.

A régiós devizák csütörtök reggel kismértékű erősödéssel kezdtek: a lengyel zloty 4,48-as szintje 0,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdainál, míg a cseh korona 26,783-as árfolyama megfelelt az előző nap délutánján tapasztaltnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!