A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 65 ponttal, vagyis 0,49 százalékkal 13008 pontra esett. Az S&P 500-as mutató 6 ponttal, azaz 0,44 százalékkal mérséklődött, és 1379 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 6 ponttal, vagyis 0,21 százalékkal 2940 pontra csökkent.
Meglehetősen érdekesen alakult a keddi kereskedés, a nemzetközi piacokon ugyanis napok óta a Fed elnök Ben Bernanke szerdai beszédére várnak, amelyen az újabb jegybanki akciót, vagy legalább annak időpontját remélik. Legutóbbi nyilvános megjelenésén konzekvensen kerülte, hogy bármi konkrétumot mondjon egy esetleges QE3 kapcsán. Az elmúlt hetek gyengébb makroadatait követően azonban ismét felerősödtek ezek a várakozások különösen azt követően, hogy az EKB ugyan hónap óta semmit nem tesz a perifériás országokért, ám néhány napja a jegybank elnöke harcos nyilatkozatban állt ki a problémás országokért.
Kedden ugyanakkor több kedvező adat is napvilágot látott, így egyebek mellett négy hónap gyengülés után erősödött az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói bizalmi mutatója júliusban, a szakértők által várt gyengülés helyett. Ez pedig némiképp lehűtötte a Fed beavatkozása kapcsán a kedélyeket.
Ugyancsak kedden tették közzé, hogy júniusban stagnáltak a személyi kiadások és nőttek a jövedelmek. A mintegy 300 millió amerikai magánszemély jövedelmének és kiadásainak alakulása abból a szempontból fontos, hogy a fogyasztói kiadások adják keresleti oldalon az Egyesült Államok hazai össztermékének (GDP) mintegy 70 százalékát.
mfor.hu