3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

"Holnap fogják közzétenni a hazai első negyedéves előzetes GDP számokat. Ha a várt 2,4 százalékos bővülés alacsonyabb, vagy magasabb lesz a tényadatnál, annak megfelelően gyengülhet vagy erősödhet a forint pénteken, de nem számítunk arra, hogy kitörne a 263-267-es sávból" - olvasható a Commerzbank csütörtöki elemzésében.

EUR/HUF (263,30 – 265,80): A tegnap reggeli enyhén pozitív hangulatból fakadó forinterősödés gyengülésbe váltott a délutánra. A 263-as szint áttörése lefelé nem sikerült, helyette a nap végére 265 fölé kúszott az EUR/HUF árfolyama, a mai nap pedig a 266-os szint érintésével kezdődött. A forint gyengülésében szerepet játszhatott a lengyel jegybank váratlan kamatemelése. Elképzelhetőnek tartjuk, hogy a lengyel szigorítás zloty vételi és forint eladási pozíciókat eredményezett a devizapiacon, mivel csökkent a két ország közötti kamatkülönbözet. A másik tényező, ami a forintot (és a többi feltörekvő devizát) érintette az az S&P hitelminősítő intézet nyilatkozata, miszerint a portugál bankrendszer állami stabilizációra szorul. Ennek következménye lehet a portugál állampapírok besorolásának negatív irányú változása is. Holnap fogják közzétenni a hazai első negyedéves előzetes GDP számokat. Ha a várt 2,4 százalékos bővülés alacsonyabb, vagy magasabb lesz a tényadatnál, annak megfelelően gyengülhet vagy erősödhet a forint pénteken, de nem számítunk arra, hogy kitörne a 263-267-es sávból.

EUR/USD (1,4170–1,4280): Egyre inkább szóbeszéd tárgya a devizapiacokon, hogy mi lesz a görögökkel, lesz-e kiegészítő csomag, ezt megszavazzák-e a finnek, esetleg más eurózónás ország is bedobja-e a törölközőt? Egyre kevésbé látszik a lelkesedés a donor országok részéről, hogy segítenének a görög probléma hosszútávú megoldásában. Emlékszünk még arra, hogy fogadkoztak az EU elöljárói, hogy március végére végleges megoldást találnak az uniós mentőmechanizmusra, ami érdekes módon most nem téma. A portugál és görög adósság előtérbe kerülésével háttérbe szorulni látszik az eurózóna és az USA kamatpolitikája közötti éles eltérés. A technikai elemzők szerint, ha áttöri az EUR/USD árfolyama az 1,4150-et, akkor komoly esély nyílik az 1,40-es szint elérésére, így a dollár a közeljövőben egyre jobb formába lendülhet.

CHF/HUF (208,80 – 211,80): A görög és portugál problémák által keltett aggodalmak újra 209-211 körüli magasságokba emelték a tegnap még 208 körüli CHF/HUF szinteket.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!