EUR/HUF (283,00 – 286,50): Nem történt különösebb változás tegnap az euró / forint árfolymában, pedig pörögtek az események mind itthon, mind külföldön. Csütörtök reggel 284 körül indult a nap, majd nem sokkal dél után egy sajtótájékoztatón megszólalt a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, ahol többek között azt fejtegette, hogy a forintgyengülés a svájci frankhoz képest csak ideiglenes, illetve arról beszélt, hogy szerinte nincs szükség kamatemelésre. Ezzel szembement az MNB szerdán megjelent álláspontjával, amit a piaci szereplők nem szoktak jó szemmel nézni. Aztán jött egy sikertelen DKJ aukció, az egy éves papírokból az ÁKK csak 35 milliárdnyi ajánlatot fogadott el a felkínált 50 milliárd helyett, valószínűleg a befektetők magas hozamomelvárásai miatt. Ezek után a javuló amerikai adatok végül megfordították a forintgyengülést, csupán 60-70 fillérrel zárt magasabban a reggeli 284-hoz képest. Mára 285 +/- 2 forint körüli árfolyamokat tartunk elképzelhetőnek.
EUR/USD (1,2750 – 1,2850): Jó számok érkeztek tegnap a tengerentúlról, az ECB pedig nem változtatott az eurókamatlábon. A sajtókonferencián sem történt semmi meglepő, nincs változás az ECB monetáris politikájában, a helyzet törékeny, de vannak bíztató jelek, már ami például a GDP növekedést illeti. Trichet úr nem számít „double dip”-re, tehát „W”-alakú recesszióra. Ma délutánig kivárásra lehet számítani az EUR/USD piacán, egészen a NFP, illetve a munkanélküliségi ráta adatainak közléséig. Addig tehát 1,28-körüli árfolyamokra számíthatunk.
CHF/HUF (218,50 – 221,00): A tegnapi meglepően jó adatok után a mai augusztusi inflációs adatok nem lettek kiugróan jók Helvéciában, hónap/hónap alapon 0 százalékon stagnált, év/év alapon pedig 0,4 % helyett 0,3% lett az infláció. Az, hogy a pénzromlás mértéke nem ugrott meg, sőt, csökkent kissé a várakozásokhoz képest, valamelyest gyengítette a frankot. Így a reggel 1,30-as EUR/CHF és 219-es CHF/HUF árfolyamokkal indul.
mfor.hu