A Mol több mint 10 százalékos ugrásának köszönhetően volt jelentős pluszban a tőzsde szerdán délelőtt. Egyelőre nem sokat tudni az állítólagos közel-keleti befektetőről, aki tulajdonrészt venne a magyar vállalatban, a cég hivatalosan nem is erősítette meg a pletykát. A többi vezető részvény is keddi értéke felett nyitott, a nemzetközi piacokon viszont már negatívba fordult a hangulat.
A BUX index délelőtt 12 242 ponton állt, ez 4,27 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záróérték. Az 500 pontos emelkedéshez viszonylag magas forgalom párosult az elmúlt napokhoz képest, az első órákban közel 6 milliárd forint cserélt gazdát. Ebből mintegy 2,5 milliárd volt a Mol forgalma.
A vezető részvények mindegyike a pozitív oldalon kezdett, különösen a Mol lódult meg. Az olajpapírok délelőtt 9900 forintot értek a piacon, ez 10 százalékkal volt magasabb, mint a keddi záráskor. A piacon olyan pletyka terjedt el, hogy egy közel-keleti befektető 7 százalékos részvénycsomagot venne a magyar cégben, valószínűleg ez hajtotta fel az árfolyamot. A befektető kilétéről egyelőre nincsenek hírek, de állítólag egy a Molhoz közeli cégről van szó.
Az OTP 2,66 százalékot javított a nyitás utáni órákban, a bank részvényei 2859 forintba kerültek délelőtt. 0,73 százalékkal tudott erősödni a Magyar Telekom, mely 554 forinton állt.
Jól kezdtek a gyógyszeripari részvények is a piacon, főleg a Richter erősödött kiemelkedő mértékben. A nagyobbik gyógyszergyár papírjai 27 800 forintot értek délelőtt, ez 3,44 százalékkal volt magasabb, mint a kedd délutáni árfolyam. Az Egis 1,52 százalékkal kapaszkodott feljebb, 10 000 forinton állt.
A forint reggel gyengüléssel nyitott a devizapiacon, ismét 268 közelébe emelkedett az euró ára. Délelőttre aztán megfordult a hangulat, és keddi értéke környékére erősödött vissza a magyar fizetőeszköz. Tizenegy óra előtt 266,84 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 189,30 forint volt az amerikai deviza további gyengülése miatt.
A nap második felében nem jelennek meg fontos makroadatok a nemzetközi tőzsdék szempontjából, így nem lehet számítani jelentős mozgásra. Amerikában a Morgan Stanley közli negyedéves eredményeit, melyekre figyelnek a befektetők. A másik nagy befektetési bank, a Goldman Sachs kedden jelentette be, hogy 1999-es tőzsdei bevezetése óta először veszteséges volt a cég az előző három hónapban.
Szerdán reggel a nemzetközi tőzsdék még kismértékben erősödtek az amerikai piacok keddi javulása után, majd délelőttre már visszaestek a mutatók. Londonban az FTSE index 1,5 százalékkal állt előző napi záróértéke alatt, míg a frankfurti DAX 1,76 százalékos mínuszban volt. A vezető amerikai határidős kontraktusok 2 százalék feletti mínuszban álltak a nap első felében, de a délutáni nyitásig még változhat a helyzet.