3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tavasz és a BMI-adat némi optimizmust hozhat a forintnak, és ha a nemzetközi hangulat is úgy akarja, talán el tud szakadni a 305vonzásából és 300 felé veheti az irányt, de annak áttöréséhez már több segítségre lesz szükség, írja a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (301,50 – 305,50): Az MNB mai közleményében az államadósság tavaly év végi helyzetéről ad friss áttekintést. „Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett (maastrichti) adóssága 2012 végén a GDP 79,2 százaléka volt (22381 milliárd forint). A negyedik negyedévben a nettó hiteltörlesztés 102 milliárd forinttal csökkentette, miközben a forint gyengülése 278 milliárd forinttal növelte az adósságállományt.”

A harmadik negyedév végén 78,4 százalék volt a GDP arányos államadóssági ráta. Az idei első negyedévi hasonló adatot pedig a forint gyengülése - 291,50-ről (január 1.) 303,50-re (április1.) – fogja látványosan rontani. Húsvét hétfőt szűk sávban töltötte a forint: délelőtt némi erősödéssel (ázsiai piacok nyitva voltak), délután némi gyengüléssel (gyenge lett az USA ISM adata). Alacsony likviditás jellemezte a tegnapot, ahogy egyelőre a rövid európai hét első napja sem kezdődik akciódúsan.

A hazai beszerzési menedzser index (BMI) a megelőző havi 54 pontos érték után márciusban 55,7 lett, ami pozitív fejleményként értékelhet ő. A hét második felében a februári kiskereskedelmi értékesítésekről és az ipari termelés alakulásáról ismerhetünk meg újabb statisztikákat, melyek talán
kedvezőbb képet körvonalaznak majd, mint egy hónappal ezelőtt, amikor mindkét publikáció a negatív tartományban volt.

A tavasz és a BMI-adat némi optimizmust hozhat a forintnak, és ha a nemzetközi hangulat is úgy akarja, talán el tud szakadni a 305 vonzásából és 300 felé veheti az irányt, de annak áttöréséhez már
több segítségre lesz szükség.

EUR/USD (1,2800 – 1,2920): Április első napján az euró feltámadt 1,28 alatti mélyrepüléséből, a mai aktív kereskedésben pedig meglátjuk sikerül-e tartóssá tenni ezt a csodát. Azok a tegnapi negatív meglepetést hozó feldolgozóipari ISM adat volt. Hatására a dollár komoly nyomás alá került, mivel az adat azt mutatja a FED döntéshozóinak, hogy szükséges a gigantikus volumenű monetáris lazítás megtartása, mert az amerikai gazdaság a QE3 lélegeztető gépén él.

A témához pénteken kapunk további impulzust az USA munkaerő piaci riportjából. Olaszországban Napolitano elnök minden lehetőséget megpróbál, hogy a választások után kormányzó erőt tudjon kovácsolni a pártok valamely kombinációjából - február 25-e óta sikertelen ez a kísérlete. Új választásokról egyelőre nem hajlandóak beszélni,

így marad a politikai bizonytalanság, ami tetézi az Eurozóna gondjait Görögország és Ciprus pénzügyi problémái mellett.

CHF/HUF (247,50 – 251,50): Az EUR/CHF-ben nem történt sok minden múlt csütörtök óta, így a forint mozgása érvényesül a svájci frankkal szemben. A mai forint-optimizmus látszódik itt is, de még
nem tudtuk le megnyugtatóan a 250-et.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!