A nap vége megint pozitívra sikerült a Budapesti Értéktőzsdén, pedig délelőtt még úgy tűnt, hogy ma sem lesz sok okunk örömre. Főleg a Mol lódult meg nagyon a nap második felében, az olajpapírok pedig a legnagyobb súlyú BUX-komponensként az indexet is húzták felfelé. A forint délelőtt még gyengült, aztán visszakapaszkodott csütörtöki értéke környékére az euróval szemben.
14 118 ponton zárta a hét utolsó kereskedési napját a BUX index, ez 2,06 százalékkal volt magasabb, mint csütörtökön. A forgalom átlagosnak volt mondható a tőzsdén, a nap végére több mint 20 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A vezető papírok közül a Mol húzta felfelé a piacot, az OTP viszont veszített értékéből. A bankpapírok 2,24 százalékos esés után 2835 forintba kerültek a kereskedés végén. A Mol 12 900 forintos szintje 9,32 százalékkal volt magasabb, mint csütörtökön. Az olajcég részvényei főleg a nap második felében lódultak meg jelentősen. 0,17 százalékkal olcsóbb lett a zárásra a Magyar Telekom, mely így 580 forinton állt a nap végén.
Vegyesen zártak a gyógyszergyártók a piacon, az Egis sokat javított, a cég részvényei 14 315 forintot értek, ami 2,95 százalékkal haladta meg az egy nappal korábbi szintet. Szektortársa, a Richter 0,29 százalékos esés után 29 500 forinton zárta a hetet.
A forint rosszul kezdett reggel a bankközi devizapiacon, majd dél körül fordult meg az irány, és a magyar deviza visszaerősödött csütörtöki szintje környékére. A részvénypiac zárása után nem sokkal 287 forint körül volt az euró árfolyama. A dollárral szemben 211,27-nél állt a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frankért 190,92 forintot kellett adni.
A nemzetközi piacokon is rosszul indult a nap péntek reggel, majd fokozatosan kapaszkodtak lassan vissza a mutatók, melyek délután előző napi értékük környékén álltak. A londoni FTSE a nap második felében 0,26 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0,14 százalékkal erősödni tudott. Régiónkban a varsói piac vezető indexe 0,15 százalékot javított, a prágai tőzsde PX 50 indexe pedig 1,84 százalékkal lódult meg.
A tengerentúlon a nyitás előtt nem sokkal közölték az áprilisi inflációs adatot, mely megfelelt az előzetes várakozásoknak, így a hangulatot sem nagyon befolyásolta, nagyrészt csütörtöki szintjük körül nyitottak az indexek a Wall Streeten. Az első pár óra után a Dow 0,24 százalékos pluszban volt, míg a S&P 0,04 százalékkal visszaesett.