3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Változatlan külső körülmények mellett az IMF-delegáció érkezéséig a forint stagnálhat, oldalazhat a jelenlegi szintek környékén - olvasható a Commerzbank szerdai devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (286,00 – 289,50): 287 és 288,80 között kereskedtek tegnap a bankközi piacon az EUR/HUF árfolyamával, fontosabb nemzetközi adatok hiányában ma is ehhez a tartományhoz közel várható a kereskedés. A júniusra vonatkozó hazai inflációs jelentés némi meglepetést hozott, a KSH publikációja a kereskedői várakozásoknál magasabb lett: év/év alapon az előző havi 5,3 után 5,6 százalékosra gyorsult a pénzromlás üteme. Az infláció emelkedéséért a magasabb üzemanyagárak a felelősek, de nemcsak nálunk, hanem a cseheknél is. A kamatcsökkentési várakozások így bizonyosan enyhülnek. Sőt, mivel az eurozóna kamata a múlt héten csökkent, a forint kamatprémiuma a magasabb infláció és az MNB legutóbbi nyilatkozatait alapul véve nagy valószínűséggel nem csökken a közeljövőben a helyzet akár kedvező is lehet a forint erősödése szempontjából a carry-trade hatás miatt. Az adatközlés után alig mozdult az euró/forint kurzusa, csupán egy enyhe gyengülési hullám volt tapasztalható, 288,20-ról, 288,60-ig. Változatlan külső körülmények mellett az IMF-delegáció érkezéséig a forint stagnálhat, oldalazhat a jelenlegi szintek környékén.

EUR/USD (1,2180 – 1,2300): A Német Szövetségi Alkotmánybíróság Karlsruhe-ban elhalasztotta a döntését az ESM, illetve EFSF pénzügyi mentőmechanizmus felhasználásának lehetőségeiről. A halasztás hírére az alig 1,23 feletti szintekről 1,2235-ig esett az EUR/USD árfolyama. A német pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble egy mai rádióinterjújában kissé ironikusan azt nyilatkozta, hogy számít az alkotmánybírók pozitív döntésére, még mielőtt az eurózóna összeomlik. A spanyoloknál közben felmerült, hogy a bankmentő csomagért cserébe 30 milliárd eurós újabb megszorításra lenne szükség, hogy az ország idénre 6,3 százalékosra tudja leszorítani az államháztartási deficitjét. Az olaszok felől sem érkeztek pozitív hírek, Mario Monti tegnap először említette, hogy nem tartja kizártnak azt a helyzetet, hogy Itália is igénybe venné az ESM alap forrásait. Ha pedig Olaszország is segítségre szorul a spanyolok mellett, akkor kevés lesz az ESM eddigi kerete. A negatívabb hírek ellenére tartja magát az EUR/USD árfolyama, ma reggel 1,2250-1,2275 között stagnált.

CHF/HUF (238,50 – 241,50):
Nincs változás a tegnapi szintekhez képest, ma is várhatóan 240 körül fog imbolyogni a CHF/HUF árfolyama.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!