Csendes hét kezdődik el hétfőn, ugyanis alig érkeznek fontos makroadatok a tengerentúlról, ráadásul lassan a vállalati gyorsjelentések időszaka is lezárul. Az utóbbi napokban Obama elnök gazdaságélénkítő csomagja vált a piacok középpontjában, várhatóan tovább szivárognak majd a hírek a konkrét intézkedésekről, melyek meghatározhatják a részvénypiacok irányát is.
A hét első napján Amerikában szünnap lesz a Wall Streeten, így jelentős hírekre sem lehet számítani. Várhatóan a nap nagy részében maradni fog a negatív hangulat, miután reggel a vártnál rosszabb GDP-adatot közöltek Japánban.
Kedden sem lesz sokkal izgalmasabb napunk, leginkább Európára lesz érdemes figyelni a megjelenő makroadatok miatt. Nagy-Britanniában a hét második napján közlik a januári termelői árak alakulását, illetve a kiskereskedelmi árindexet, az eurózónában pedig a külkereskedelmi mérleg alakulásáról kaphatunk képet. A hétfői szünnap után Amerikában is megjelenik néhány makroadat, de ezek közül talán csak a New York-i körzet feldolgozóipari indexére érdemes odafigyelni.
Szerdán aztán már az Egyesült Államok kerül előtérbe, főleg a lakáspiaci statisztikákat kísérheti kiemelt figyelemmel a piac. Magyar idő szerint délután fél háromkor közlik az amerikai hatóságok a megkezdett lakásépítések és az igényelt építési engedélyek számának januári alakulását, illetve az import árindexet. A lakáspiacra azért hárul különös figyelem, mivel sokak szerint az egész hitelválság oka az volt, hogy zuhanásba kezdtek az amerikai lakásárak, éppen ezért arra számítanak, hogy az első pozitív hírek is erről a területről fognak érkezni. A Bank of England szerdán délelőtt közli legutóbbi kamatdöntésének jegyzőkönyvét Londonban, melyből a jegybank további kamatpolitikájára lehet majd következtetni.
A csütörtöki nap ismét egy kicsit csendesebb lesz, mindössze az amerikai termelői árak alakulására lesz érdemes figyelni. Ez az infláció egyik fontos indikátora, ezért is szokta érdekelni a piacot. ha emelkednek a termelői árak, akkor várhatóan az infláció is emelkedni foig, ugyanis az esetek többségében a kereskedők a drágulást beépítik a fogyasztói árakba is. Az amerikai termelőknek viszont pozitív, ha emelkednek az árak, ugyanis akkor könnyebben talpon tudnak maradni a jelenlegi nehéz helyzetben.
Az Egyesült Államokban pénteken közlik a januári inflációs statisztikákat, melyek szintén fontosak lehetnek a piac számára. Az elemzők arra számítanak, hogy a decemberi 0,7 százalékos visszaesés után az év első hónapjában már 0,3 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak. Itthon a hét utolsó munkanapján jelenik meg a 2008-as foglalkoztatási adat, mely szintén jelentős hatással lehet a tőzsdére is.