EUR/HUF (294,00 – 297,00): Tartja a forint a minap szerzett erejét, ma reggel, nem sokkal 295 felett indult a kereskedés. A piaci szereplők többsége továbbra is arra számít, hogy bő két hónap múlva lesz aláírt IMF megállapodásunk, nagyrészt emiatt erősödik jobban a forint a régiós devizákkal szemben, és leginkább ezért tudott 3 hét alatt a CDS felárunk a rekordmagas 733-ról 576 bázispontra, több mint 21 százalékot esni. A
kormányszóvivő egy mai TV interjúban is azt igyekezett megerősíteni, hogy a kabinet mihamarabb szeretné a konkrét tárgyalások megkezdését, előfeltételek a magyar fél részéről nincsenek. Hamarosan kiderül az egyeztetések menetrendje, a szerződéssel kapcsolatos újabb információkig a forint várhatóan a nemzetközi impulzusok hatására fog mozdulni. Hétfőn az EU-csúcs eredményei, ma délután pedig az amerikai makroadatok adhatnak irányt devizánk árfolyamának.
EUR/USD (1,3060 – 1,3180): Már sokadik napja tart az alkudozás a görögök és az Institute of International Finance által képviselt magánbefektetők között. A tárgyalók nyilatkozatai ugyanazok, mint egy-két hete, a leggyakrabban használt sablon: "egyre közelebb vagyunk a megoldáshoz, de még mindig sok a nyitott kérdés". Talán a hétfői EU-csúcsra lesz egyezség, …talán. A tegnapi FED kommentár újra a figyelem középpontjába helyezte az amerikai makroadatokat, így hiába nincs megállapodás a görög adósságpályáról, növekvő esély van egy újabb mesterséges likviditásbővítő csomagnak, így az euro / dollár árfolyama nem feltétlen van esésre ítélve. A ma érkező amerikai GDP adat, ha rosszabb lesz a 3 százalékos várakozásnál az masszívan gyengítheti a dollárt, mert nő a valószínűsége annak, hogy a FED közbelép, és beindítja a QE3-as programot.
CHF/HUF (243,00 – 246,00): Nincs változás az EUR/CHF árfolyamában 1,2070 és 1,2080 között "oldalaz" a kurzus. Tegnaphoz képest ma reggelre nem mozdult az EUR/HUF kereskedése sem, így a CHF/HUF árfolyam sem mutat nagy volatilitást, 245 alatt kereskednek ma délelőtt ebben a devizakeresztben.
mfor.hu