3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A hazai deviza az IMF tárgyalások első sajtótájékoztatójáig stabil maradhat, így az a legvalószínűbb verzió az elkövetkező néhány napra, hogy plusz/mínusz egy százalékos mozgáson belül, 290 környékén kereskednek majd az euró/forint devizapárral - áll a Commerzbank pénteki devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (288,50 – 292,00): A várakozásoknak megfelelően 7,6 százalékkal növekedett Kína gazdasága 2012 második negyedévében. Másfél éve tart a kínai lejtmenet, és semmi jele annak, hogy a zsugorodás „padlót fogott” volna, így a gazdasági folyamatokért felelős Wen Jiabao-n egyre nehezedik a nyomás, hogy elejét vegyék a visszaesésnek. Az előrejelzések szerint a harmadik negyedévre, illetve az év utolsó három hónapjára 7,3, illetve 7 százalékos bővülésre van kilátás, ami tovább fogja nehezíteni a recesszió mocsarába került számos európai ország helyzetét. A kínai GDP adat nem változtatott különösebben a tegnap délutánra jellemző árfolyamon, az EUR/HUF kurzusa maradt 290 alatt. Ma reggel azonban az olasz leminősítés meghozta a gyengülést, igaz csak 1-2 forint mértékéig. A hazai deviza az IMF tárgyalások első sajtótájékoztatójáig stabil maradhat, így az a legvalószínűbb verzió az elkövetkező néhány napra, hogy plusz/mínusz egy százalékos mozgáson belül, 290 környékén kereskednek majd az euró / forint devizapárral.

EUR/USD (1,2120 – 1,2250): Ma reggelre a Moody’s hitelminősítő intézet két fokozattal rontotta Olaszország besorolását, A3-ról Baa2-re, és ezzel újabb 2 éves mélypontra ért az EUR/USD árfolyama. A hitelminősítő szerint a novemberben elfogadott 20 milliárd eurós megszorítás kevés, és a spanyolok körüli kérdőjelek miatt döntöttek a lefokozás mellett. A kockázatkerülés nemcsak az EUR/USD, illetve az EUR/JPY árfolyamában szembeötlő, hanem a kötvénypiacokon is: már a három éves német kötvényhez is negatív hozam tartozik, az ilyen papírokba a befektetők tehát kevesebb pénzhez jutnak a futamidő végén, mint az elején. A nyersolaj ára is valószínűleg tovább esett volna, de az Egyesült Államok szankciókat jelentett be Iránnal szemben, ezért a fekete arany jegyzése megugrott 1,9 százalékkal a tegnapi szintekhez képest. A dollár/forint árfolyama egy hónapos csúcsra ért, ma reggel 238 fölé szökkent a kurzus, így nagy eséllyel a jövő héten is üzemanyagár-emelésre számíthatunk, ha hétfőig nem változik meg a helyzet.

CHF/HUF (240,00 – 243,50): A forint 291 közelébe gyengült az euróval szemben, és ezzel a CHF/HUF jegyzése is magasabban, 242 felett jár a bankközi piacon.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!