3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Holnap tartja ugyanis kamatdöntő ülését az MNB. A piac a kamatvágási ciklus folytatását várja. A csökkenő carry hatás, és az MNB elnök személye körüli találgatások, illetve a jövőbeni monetáris politikát övező kockázatok teszik sérülékenyebbé a forintot, olvasható a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (295,00 – 299,00): Bár a határidő előtt három héttel visszafizetésre került az IMF hitel következő részlete, ez nem hatotta meg a piaci szereplőket. A forint a zlotyval együtt heves
gyengülésbe kezdett a péntek reggeli, alapvetően jó piaci hangulatban. A gyengülést most is megállította a 298-as szint, de ma reggel is annak közelében kezdjük ezt a fontos, adatokkal teli
hetet.

Most nem csak a külföldi adatokra lesz érdemes figyelni, holnap tartja ugyanis kamatdöntő ülését az MNB. A piac a kamatvágási ciklus folytatását várja. Egy újabb, immár sorban a hatodik 25 bázispontos lépéssel már 5,5 százalékra csökkenne a kamat. A csökkenő carry hatás, és az MNB elnök személye körüli találgatások, illetve a jövőbeni monetáris politikát övező kockázatok teszik sérülékenyebbé a forintot. Ezek tisztázásáig továbbra is marad a sérülékenység, így a 293-300-as sáv lehet jellemző rövidtávon.

EUR/USD (1,3360 – 1,3480): Péntek reggel az LTRO visszafizetéssel kapcsolatos optimista várakozások, és a jó német IFO index hatására az 1,34-es technikai szint fölé erősödött a közös
deviza. A tényleges számok megjelenését követő, rövid ideig tartó korrekció után, folytatta menetelését az euró, és az 1,3450-es szinten fejezte be a hetet.

Ezen a héten rengeteg adat lát napvilágot, illetve a FED is kamatdöntő ülést tart szerdán, a GDP, és ADP adatok megjelenése után. A FED számára a gazdasági növekedés és a munkaerő piac alakulása a két kiemelten figyelt tényező a QE3 program alakítása kapcsán.

Az EUR/USD mozgásában az euró teljesítménye mellett megjelennek az amerikai költségvetési és adósságplafonnal kapcsolatos problémák is. Bár a politikusok május közepéig adtak maguknak időt a probléma megoldására, kiindulva az év végi eseményekből, nem várható gyors megegyezés. A mai amerikai tartós fogyasztási cikkek rendelésállományát mutató adatból már lehet következtetéseket levonni a szerdai GDP adat előtt, így ha a várt +2 százalékos értékhez képest rosszabb adat érkezik, annak lehet árfolyamhatása.

Az 1,3490-es szint állhat útjában egy az 1,38 irányába tartó, újabb rohamnak. Ha mégis borúsra fordul a helyzet, akkor a pénteken még ellenállási szintet jelentő 1,3400 most támasz lehet.

CHF/HUF (236,50 – 240,00): Az LTRO törlesztés bejelentése után erősödni kezdő euro miatt ma reggel már 1,25 közelében is járt az EUR/CHF árfolyama. Ez a mozgás azonban csak annyiban segít,
hogy a 298-as szint közeli EUR/HUF mellett sincs még 240 fölött az árfolyam.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!