3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem tett jót a forintnak a globális félelmek erősödése, és a csütörtöki lejtmenet pénteken folytatódott. A magyar kötvények vonzereje még egy esetleges kamatcsökkentés esetén is megmaradhat, ami stabilitást biztosíthat az euró ellenében. A svájciak esetében pedig az ottani jegybankban, az SNB-ben lehet bízni, mely bármikor újabb bejelentést tehet, amivel hosszabb távon gyengíthetik a frankot, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (273,00 – 275,50): Hiába sikerült jól a tegnapi éves diszkontkincstárjegy aukció, ez nem mutatkozott meg a forint árfolyamán, a hazai fizetőeszközt az euróval szemben 270 alól 274 fölé húzták, mert nagymértékben romlott a globális befektetői hangulat, ismét komoly esésbe kezdtek a részvényindexek, és erőre kapott a frank, jen, dollár safe haven deviza trió az euróval szemben. A forint helyzete régiós összehasonlításban stabilnak mondható, de az utóbbi néhány napban némileg alulteljesített a HUF a koronával, a lejjel és a zlotyval szemben. Míg a többség tartásban gondolkodik, az aukción tapasztalható hozamcsökkenés jele lehet a kamatvágásra számító befektetők növekvő számának. Amennyiben várakozásaik realitássá válnának és az MNB kamatot csökkentene az év hátralévő részében, még akkor is megmaradna a magyar kötvények vonzereje, ami viszonylag stabilan tarthatja az EUR/HUF árfolyamát. Mára 273-276 közötti kereskedés valószínűsíthető.

EUR/USD (1,4200 – 1,4320): A dollár erősödött tegnap a rossz amerikai adatok érkeztével. 9000 fővel többen folyamodtak az USA-ban munkanélküli segélyért az előző héthez képest, ez tovább rontotta a már amúgy is borús hangulatot, majd hidegzuhanyként érkezett a philadelphiai FED hangulatindexe, ami hatalmas esést mutatott, a (+) 2-es érték helyett -30,7 lett a beszerzési menedzserindex értéke, ami hasonló szinten 2009 márciusában volt utoljára, megközelítve a 2008-as lehmani mélypontot. Méretes zakót hordtak tegnap a világ részvénypiacai is, az amerikai tőzsdéken egy nagybank gazdasági elemzése váltotta ki az eladási hullámot, mely gazdasági visszaesést, GDP csökkenést vizionált globálisan és a legfontosabbnak számító piacokon is, tovább mélyítve a recessziótól való félelmeket. Az üzleti szektor depressziós hangulata elképzelhető, hogy intézkedésre fogja sarkallni a FED-et. Ben Bernanke az aktuális álláspontját a QE3 programról az egy hét múlva esedékes jackson hole-i beszédében részletezheti. Addig várhatóan maradunk az 1,41-1,45 közötti sávban.

CHF/HUF (240,00 – 245,00): Tegnap óta a felerősödő kockázatkerülés miatt erősödik a frank, nemcsak a forinttal, hanem az euróval, dollárral, sőt még a jennel szemben is. Annak ellenére favorizálják a frankot a kereskedők, hogy az SNB bármikor újabb bejelentést tehet, amivel hosszabb távon gyengíthetik a frankot.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!