A következő napokban gőzerővel zajlik az amerikai gyorsjelentési szezon, ezért a makroadatok kicsit háttérbe szorulhatnak, pedig lesznek fontos statisztikák. Vélhetően elsősorban a bankok első negyedéves eredményei fogják befolyásolni a befektetőket, a JP Morgan és a Citigroup is a napokban közli számait.
A Goldman Sachs hétfőn a tőzsdezárás után közölte első negyedéves számait, melyek pozitív meglepetést okoztak. Az 1,66 milliárdos profit 13 százalékkal volt magasabb a tavalyi év hasonló időszakánál, körülbelül a duplája volt annak, amire az elemzők számítottak. Ez tovább erősítheti a pozitív várakozásokat a pénzügyi szektor stabilizálódásával kapcsolatban, a héten több fontos gyorsjelentés jön még.
A keddi délután elég mozgalmas lesz a makroadatok szempontjából Amerikában, a legfontosabb talán a márciusi kiskereskedelmi forgalomra vonatkozó adat lesz. A szakemberek arra számítanak, hogy az autóeladások nélkül stagnált a kiskereskedelem forgalma a múlt hónapban. Szintén kedden jelenik meg a termelői árak alakulásáról szóló statisztika, mely fontos inflációs indikátor. Az elemzői konszenzus havi szinten stagnálást, éves szinten pedig 2,2 százalékos esést vár a termelői árakban. A keddi piaczárás után jelenik meg a Wall Streeten az Intel első negyedéves eredménye, a szakértők 2 centes részvényenkénti profitot várnak a számítástechnikai cégtől.
Szerdán reggel közli a KSH a magyar ipari termelés februári végleges adatát, melyből kiderülhet, hogy az előzetesen közölt 25,4 százalékos zuhanás helytálló-e. Amerikában a márciusi inflációs adatokra lesz érdemes figyelni szerdán délután, az elemzők éves szinten stagnálást várnak a fogyasztói árakban, míg az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított maginfláció 1,7 százalékos lehet. A hét közepén jelenik meg a Fed Bézs könyve, mely az amerikai gazdaság helyzetét elemzi, illetve az ipari termelés márciusi adata a tengerentúlon. A szakemberek szerint márciusban 0,9 százalékkal eshetett vissza az amerikai ipar teljesítménye. A vállalati gyorsjelentések terén szerdán nem várható fontos eredmény közlése.
Csütörtökön jelenik meg a legfontosabb európai makroadat a héten: délelőtt közlik az eurózóna inflációs adatát, az elemzők éves szinten 0,6 százalékos pénzromlást várnak februárhoz hasonlóan. Az ipari termelés a konszenzus szerint 18 százalékkal eshetett vissza 2008 márciusához képest, erről szintén csütörtökön kapunk képet.
Amerikában a hét második felében közlik a márciusban kiadott építési engedélyek számát, illetve a megkezdett lakásépítések adatát. Az elemzők 550 ezer körüli kiadott építési engedélyre és 665 ezer megkezdett építkezésre számítanak. Szintén csütörtökön közlik a szokásos heti munkanélküliségi adatokat, a heti friss munkanélküliek száma várhatóan továbbra is 600 ezer felett marad. A héten az utolsó fontos amerikai makroadat a philadelphiai Fed feldolgozóipari indexe lesz csütörtök délután, ez kicsit javulhat a várakozások szerint.
A vállalati gyorsjelentések közül a Google számai lehetnek lényegesek, az internetes cég a csütörtöki zárás után közli eredményét. Az elemzők 4,91 dolláros részvényenkénti profitot várnak. A JP Morgan viszont már a nyitás előtt nyilvánosságra hozza első negyedéves számait, a pénzügyi cég 32 centes eredményt mutathat fel részvényenként a szakemberek szerint. Európában a Nokia gyorsjelentése érkezik csütörtökön, a mobiltelefongyártó cég 15 centes profitról számolhat be részvényenként.
Péntek reggel közli a KSH itthon az építőipar februári statisztikáját, valamint a foglalkoztatottság alakulását az év első két hónapjában. A nemzetközi piacokon fontos makroadat már nem jelenik meg a hét utolsó kereskedési napján, Amerikában azonban még jönnek számottevő gyorsjelentések. A legnagyobb érdeklődés a Citigroup számait előzheti meg, a bankóriás a pénteki tőzsdenyitás előtt teszi közzé adatait. Az elemzők arra számítanak, hogy az első negyedévben részvényenként 37 centes veszteséget ért el a vállalat, ami azért lenne meglepő, mert a cég vezetője még márciusban arról számolt be, hogy az első két hónap nyereséges volt. Szintén a pénteki nyitás előtt jön ki a General Electric gyorsjelentése, a várakozások 21 centes profitról szólnak részvényenként.