A kora délutáni kereskedésben a 283-as szintig szökött fel az euró forint keresztárfolyam, ám a kedvező amerikai hírek hatására 280,5-ig erősödött a magyar fizetőeszköz.
Délelőtt negyed tízkor még 281,15 forint volt az árfolyam, majd a forint folyamatos gyengülésével 283 fölé is emelkedett. A nap folyamán a forint a térségbeli devizákkal együtt, a nemzetközi piaci hangulat alakulásával szinkronban mozgott.
Az észak-koreai kardcsörtetés defenzív, főként dollárban denominált befektetési eszközökre terelte a nemzetközi piacok figyelmét. A befektetői hangulatban és a kockázatvállalási hajlandóság mértékében beállt fordulatot elősegítették egyes tőzsdei árfolyam-alakulási függvény elemzések is, amelyek arra engednek következtetni, hogy rövid távon jelentős mértékben mérséklődhet az árfolyamindexek emelkedésének az elmúlt hónapokban tanúsított üteme.
A befektetői hangulatban bekövetkezett fordulatra a térségbeli devizák egységesen, egymással összhangban, a nap folyamán árfolyamveszteséggel reagáltak. Mozgásuk továbbra is szoros korrelációt mutat az euró/dollár árfolyam alakulásával, ami viszont a nemzetközi piacok kockázatvállalási hajlandóságát tükrözi vissza.
Elemzők szerint a forint árfolyam-kilátásait "rontja" az a feltételezés, hogy az MNB a közeljövőben kamatcsökkentő döntést hozhat. A recesszió mélysége indokolttá tenné a kamatcsökkentések újrakezdését, a kormány reformlépései pedig meg is nyitják az utat a fokozatos pénzpolitikai enyhítés előtt. Egy júniusi negyed százalékos kamatcsökkentést a forint árfolyama "el tudna viselni".
A délután második felében ugyanakkor sokat segített a kockázatvállalási hajlandóság hirtelen változása, Amerikából ugyanis jó hírek érkeztek. Évek óta nem tapasztalt fellendüléssel 54,9 pontra szökkent a Conference Board vezető amerikai gazdaságkutató csoport fogyasztói bizalmi mutatója májusban. Áprilisban 40,8 ponton volt. A májusi érték nyolchavi csúcs.