2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár a svájci külkereskedelmi mérleg javult az import zuhanása miatt, de az erős frank a kiviteli adatokat is padlóra küldte, olvasható a Commerzbank napi elemzésében.

EUR/HUF (275,50 – 278,00) : Nem lett rosszabb, sőt egy tizedszázalékkal jobb lett a harmadik negyedéves kínai GDP adat, de a növekedés itt is lassulófélben van: 10,3 százalékról 9,6 százalékra. A növekedés szempontjából lehet beszélni fejlett országokról, fejlődő országokról, és egy külön kategóriáról, Kínáról. A kínai infláció egyelőre stabil, de az emelkedő kiskereskedelmi forgalom (a növekedés lassulása ellenére) indokolhatja a minap bejelentett kamatemelést, a gazdaság további hűtését. A félelmek, hogy Kína rosszabb adatokat fog jelenteni alaptalannak bizonyultak, így ma valamivel optimistább kereskedésre számíthatunk a tegnapinál. Ugyan sokkal kisebb kaliberű adat a magyar kiskereskedelmi forgalom statisztikája, de azért említésre méltó, hogy újra csökkenő lett a trend, ami nagy valószínűséggel az augusztusban 220-ig emelkedő frank/forint árfolyamának következménye.

EUR/USD (1,3700 – 1,3825): Lassuló növekedésről számolt be a FED úgynevezett bézs könyve, ami az USA gazdaságának aktuális helyzetét mutatja évente nyolc alkalommal, általában két héttel a FED kamatdöntések előtt. A kilátások pozitívak: ugyan alacsonyabb szinten és lassuló ütemben, de egyértelműen konjunktúráról beszélhetünk az amerikai gazdaságban. A GDP nagyobb mértékű emelkedését gátló legnagyobb problémák a törékeny helyzet, a munkanélküliség, és a deflációs veszély. A bankok hitelezési tevékenysége nem esik tovább, de a vállalati szektorban a beruházások elhalasztásával a cégek hitelfelvevő igénye még mindig meglehetősen alacsony. A válság "W" szcenáriójának lehetősége egyre haloványabb emlékké válik a gazdasági szereplők emlékeiben. Az euró/dollár a tegnapi 1,37-es mélypont óta újra célba vette az 1,40-es magasságokat, kérdés, hogy a kínai adatokat az amerikaiak hogyan fogják értékelni.

CHF/HUF (206,50 – 210,00): A javuló hangulat újra 205 körüli CHF/HUF árfolyamokat hozott, de ezen kívül a lassuló svájci exportadatok is közrejátszanak abban, hogy a frank kissé gyengült az euróval szemben. A szeptemberi svájci külkermérleg így is javulni tudott, mert a zuhanó kiviteli adatok mellett az import még nagyobbat esett.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!