EUR/HUF (295,50 – 299,50): Bár az euró gyengülése a 296-os szinten nyitó forintra is negatívan hatott, de még így is csak szűk egy forintos sávban mozgott az árfolyam tegnap.
Ma reggel a londoni nyitással párhuzamosan a gyengülésé lett a főszerep, a 298-as szint felett is járt az árfolyam, majd a vártnál jobb hazai ipari termelési adat miatt fél egységet tudott korrigálni a forint.
Márciusban is nőtt az ipar teljesítménye 0,4 százalékkal, bár éves szinten még mínuszos a mutató, de a trend mindenképpen kedvező.
A kilátásokat tekintve a hangulat alakulása illetve az EUR/USD mozgása lehet a fő mozgató a forint esetében.
EUR/USD (1,3000 – 1,3140): Mario Draghi az EKB elnöke tett róla, hogy ne fulladjon unalomba a londoni szünnap miatt a hétfő. Rómában tartott beszédében megismételte, hogy a központi bank
kész a cselekvésre, ha a következő hetekben a vártnál rosszabb makró adatok érkeznek a közös devizát használó országokból. Ez azt jelenti, hogy akár már a következő ülésen is jelenthetnek be
olyan lépéseket melyek segíthetnek a gondokkal küzdő gazdaságoknak.
Az euró gyengüléssel reagált Draghi nyilatkozatára, az esést az 1,3050-es szint fogta meg. Ma reggelre némileg korrigált a közös deviza, de a vártnál rosszabb francia adatok miatt végül megtört a lendület.
A piac a délben megjelenő német adatokra vár - ha azok is vártnál rosszabbak lesznek, akkor elképzelhető, hogy az elmúlt időszakban támaszként működő 1,2950-es szintet is megnézheti az árfolyam. Dollárfronton csak csütörtökön érkeznek a szokásos heti munkaerő piaci adatok, amik érdemi befolyással lehetnek a legfontosabb devizapár alakulására, addig az euró körüli események alakítják az árfolyamot.
CHF/HUF (240,20 – 244,20): Nem sok választotta el az 1,23-as szinttől az EURCHF árfolyamát, de az eurót gyengítő Draghi nyilatkozat miatt a nap végére 1,2270-ig korrigált az árfolyam. A trend ma reggel is folytatódik a forint gyengülésével karöltve, ismét 243 körüli árfolyamokkal.
mfor.hu