EUR/HUF (297,00 – 301,00): A jegybanki vezetés hatáskörének átalakítása, a jövőbeni monetáris politika, egy esetleges újabb, a devizahiteleket érintő intézkedéscsomag és ehhez kapcsolódóan a
tartalékok jövőbeni felhasználása körüli bizonytalanság miatt tegnap újabb gyengülési hullámmal indította a napot a forint.
A 299 körüli szintekről ugyan 298 közelébe korrigált az árfolyam estére, de ma reggel már ismét a gyengülésé a főszerep. A forint levált a régióról, a saját útját járja. Amíg nem kristályosodik ki, hogy mi várható a jövőben az MNB politikáját illetően addig nagyobb árfolyamkilengésekre lehet számítani, és az eddig jellemző 293-298-as sáv gyengébb végére lehet számítani, de esélyes az is, hogy a kereskedés eltolódik egy gyengébb sávba.
A 300-as szint egyelőre erős ellenállásnak számít, ha e fölé gyengülnénk, akkor akár a 303-as szint sem elképzelhetetlen rövidtávon.
EUR/USD (1,2980 – 1,3120): A piaci szereplők a holnapi EKB ülésre várnak, ezért ma is a kivárás lehet jellemző, bár a délutáni amerikai ADP adat okozhat némi árfolyammozgást. A hangulat
alapvetően jó, de az Eurozóna problémai miatt ebből az árfolyam eddig nem sokat profitált - továbbra is kevéssel az 1,30-as szint fölötti árfolyamokat láthatunk.
Az olasz helyzetben továbbra sincs alapvető változás, egyre valószínűbb, hogy hamarosan új választások lesznek. A periféria országokban foganatosított megszorítások miatti egyre növekvő társadalmi feszültségek, az eddigi szigorú költségvetési politika enyhítésére kényszeríthetik a
döntéshozókat, több időt adva a 3 százalékos deficit cél eléréséhez.
Minden szem az EKB-ra és Mario Draghira szegeződik, hogy vajon ilyen helyzetben lépnek-e valamit, és ha igen mit. A válaszra holnapig kell várni, addig maradhat az eddig jellemző 1,2950-1,3150-es sáv.
CHF/HUF (241,00 – 245,00): A forint tegnap előtt kezdődött gyengülését csak mérsékelten tudta a frank gyengülése ellensúlyozni, továbbra is a 243-as szint közelében mozog az árfolyam.
mfor.hu