A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 354 ponttal, 2,34 százalékkal esett vissza és 14758 ponton zárt. Az S&P 500-as mutató 41 ponttal, 2,51 százalékkal 1588 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 78 ponttal, 2,27 százalékkal mérséklődött és 3365 ponton zárt.
A tőzsdék már eleve magas, egy százalék körüli eséssel nyitottak, ami a nap folyamán csak tovább fokozódott. Az amerikai piacok már szerdán is nagy veszteséggel zártak, miután Ben Bernanke Fed-elnök bejelentette, hogy a piacok számára többletlikviditást biztosító, gazdaságösztönző céllal bevezetett kötvényvásárlási program (QE3) havi 85 milliárd dolláros keretösszegének csökkentését már az idén megkezdik. A bejelentés nemcsak az Egyesült Államokban, hanem világszerte árfolyamesést idézett elő a tőzsdéken.
Az sem segített, hogy több kellemetlen makrogazdasági hír is tetézte csütörtökön a bajokat. Előbb hajnalban Kínában látott napvilágot egy kellemetlen hír, ugyanis az HSBC előzetes adata szerint júniusban kilenchavi mélypontjára süllyedt a feldolgozóipari beszerzési menedzser index.
Majd az amerikai nyitás előtt publikált számok szerint az először munkanélküli segélyért sorban állók száma 18 ezerrel emelkedett a múlt héten az Egyesült Államokban. Múlt héten a várt 340 ezer helyett 354 ezren kértek segélyt, míg két hete ez a szám még csak 336 ezer volt.
A Markit intézet előzetes adatai szerint enyhén romlott az amerikai feldolgozóipar hangulata júniusban. A BMI a várt 52,8 helyett 52,2 pontra csökkent a májusi 52,3-ról.
Csütörtökön mutatta be a Facebook a tulajdonában álló Instagram új videómegosztó szolgáltatását. A közösségi portál papírjain azonban ez csak részben tudott segíteni, hiszen a piachoz hasonlóan, de annál kisebb mértékben, 1,5 százalékkal csökkent az árfolyama.
mfor.hu