3p

Mi a Magyar Péter-jelenség titka?
Mennyiben más Magyar Péter, mint Orbán Viktor?
Mennyi voksot szerezhet a Tisza Párt, kitől vehet el szavazatokat?
Online Klasszis Klubtalálkozó élőben Somogyi Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a Political Capital szociológus társalapítójától!

2024. május 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha január közepén valóban megkezdődnek a hivatalos IMF-tárgyalások, akkor az erősítheti a forintot, addig azonban várhatóan marad a bizonytalanság, ami gyenge devizát, 10 százalék feletti hosszú hozamokat és rekordközeli CDS-felárat jelent a gyakorlatban - olvasható a Commerzbank keddi elemzésében.

EUR/HUF (312,00 – 315,00): A mai lesz az újév első teljes értékű kereskedési napja, mivel tegnap a fontosabb piacok többsége zárva volt. Ma már csak Japánban van pihenőnap, ezért a devizapiacok likviditása visszatérhet a megszokott kerékvágásba. Az első „normál” kereskedési nap jó hangulatban indul, a tegnapi 315,65-ös csúcs után ma reggelre az EUR/HUF árfolyama 312,50-ig erősödött. Az erősödés mögött az EUR/USD árfolyamának emelkedése állhat, illetve az ázsiai tőzsdeindexek értékei is arról tanúskodnak, hogy optimista hangulatban telhet a mai délelőtt. Nagyobb, a forint árfolyamát közvetlenül érintő hazai esemény nem várható a közeljövőben, az IMF-tárgyalások fejleményei lesznek majd vízválasztó hatással. Jövő hét szerdán indulnak az informális egyeztetések, és a legfrissebb kormányszóvivői verzió szerint január közepe – vége között hivatalosan is megkezdődhetnek az IMF szerződés előkészületei (habár ennek megerősítése az EU részéről nem történt még meg). Ha ez valóban bekövetkezik, akkor a jelenlegi 310 feletti szintekről 300 közelébe erősödhet a forint. Bő egy hétig marad tehát a bizonytalan várakozó álláspont, addig maradhat 10 százalék közelében a hosszú állampapírok hozama, a gyenge forint, és a rekordközeli CDS-felár.

EUR/USD (1,2930 – 1,3030): Az kétségtelen, hogy az óév legrosszabbul teljesítő devizája (a fejlett országok közül) az euró volt. Nagy a valószínűsége annak, hogy az EUR/USD árfolyama a közeljövőben további esésnek lesz kitéve. Kicsi az esélye annak, hogy az EU17-ek devizája talpra álljon, az olaszoknak ugyanis hatalmas összegeket kell refinanszírozni az első negyedévben. A következő EU csúcsok a korábbi konferenciákból kiindulva várhatóan nem fognak kézzelfogható eredménnyel szolgálni, így a 2012-es év e tekintetben egyelőre a 2011-esre hasonlíthat. Ugyancsak az első három hónapban kellene megállapodni a görög adósságleírás szabályairól. A korábbi 50 százalékos adósságelengedés helyett 70 vagy akár 80 százalékos csökkentésről is lehet olvasni, tehát ezen a téren is elhúzódó egyeztetésekre lehet majd számítani, ami szintén a dollárnak kedvezhet. Ma reggel sikerült áttörni felfelé az 1,30-as szintet a kedvező kínai PMI adatoknak köszönhetően, így a forint a dollárral szemben is tudott erősödni. Azóta újra 1,30 alá esett a kurzus, esélyes az oldalazás 1,2950-1,3000 között.

CHF/HUF (256,00 – 259,50): Az elmúlt napokhoz képest nincs nagy változás az EUR/CHF piacán, ma is 1,22 alatt adják-veszik az „eurósvájcit”, de a forint viszonylag jól szerepel az euróval szemben, így a CHF/HUF árfolyama valamelyest távolodni tudott a 260-as mérföldkőtől. Ma 257-258 közötti kereskedés tűnik a legvalószínűbbnek.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!