EUR/HUF (290,50 – 293,50): A tegnapi csendes nap után gyengüléssel kezdődik a keddi nap. A hír, miszerint a magyar állam bejelentette az amerikai értékpapír felügyeletnek a kötvénykibocsájtási szándékot először nem volt hatással az árfolyamra, de piacnyitásra a kora reggeli 290,50 körüli szintekről 292,10 fölé ugrott az árfolyam.
Az önmagában pozitív fejlemény, hogy a piacról tudjuk magunkat devizában finanszírozni, de lehet, hogy a befektetők csalódottak, hogy tovább húzódik a kibocsájtás, mivel 2011-ben vont be utoljára devizát a piacról az állam.
De az is lehet, hogy a „buy the rumour, sell the fact” hatás működik, és pozíciózárások miatt esik a forint, mivel a 290-es szint elég erős ellenállás, ahogy azt a 291-es szint esetében is láttuk. Még sem a kibocsájtás összege, sem a lejárat nem ismert, erre még várni kell kicsit, bár piaci pletykák természetesen vannak. Ha kiderülnek a részletek az is okozhat még kilengéseket.
EUR/USD (1,3300 – 1,3440): Ma sem fogunk dúskálni az adatokban, arra csütörtökig várni kell. Addig a központi bankok prominenseinek beszédei mozgathatják az árfolyamokat.
Tegnap a Bundesbank elnöke tartott beszédet Freiburgban, véleménye szerint az euró nem volt túlértékelt az utóbbi hetekben. Ez a mondata közel 40 pontos árfolyammozgást generált. A franciáknak valószínűleg erről más a véleményük. Az árfolyam valószínűleg téma lesz a mai Ecofin, és a hétvégi G20-as pénzügyérek és jegybanki vezetők találkozóján is. A mai napra az 1,3300-1,3440-as
sáv lehet a jellemző.
CHF/HUF (235,50 – 239,00): Tavaly október közepe óta nem volt a 230-as szint közelében a forint, és bár a frank azóta közel 2 százalékot gyengült az euróval szemben, a forint több, mint 4,5 százalékot. A januári svájci inflációs adat a várakozásoknak megfelelően -0,3 százalékos értéket mutat, ami azt jelenti, hogy az országban több mint egy éve nem romlik a pénz. Árfolyammozgató hatása nem volt az adatnak, 1,2320 körül folyik a kereskedés.
mfor.hu