EUR/HUF (277,00 – 280,50): A hazai deviza meglehetősen céltalanul bolyong 280 alatt. Tegnap a forint napon belüli mozgásaihoz képest kismértékű ingadozást tudtunk mindössze elkönyvelni. Ez kevésbé a stabilitásnak, sokkal inkább az uborkaszezonnak tudható be. Ugyanakkor valamilyen szinten a carry-trade effektus dolgozhat mélyen a háttérben, hiszen úgy mutatja a forint tetszhalott állapotát, hogy közben az euró gyengült a dollárral szemben. Ilyenkor klasszikusan a forint gyengüléssel kellene reagáljon, de ezúttal ez elmaradt. Változhatnak persze az összefüggések, de inkább az alacsony likviditást okolnánk, vagy még inkább a nemzetközi szinten tapasztalható „risk on” üzemmódot, ami a fejlődő piaci eszközök iránti kereslet élénkülését vonja maga után. A kockázati étvágy emelkedéséért pedig Amerika felel, de erről majd pár sorral lejjebb. Ma hasonlóan az elmúlt napokhoz alacsony forgalomra és mérsékelt volatilitásra számítunk az EUR/HUF piacán.
EUR/USD (1,2200 – 1,2320): A júliusi - egy kivétellel - pozitív amerikai adatok nagyban csökkentették a QE3 esélyét. A piaci szereplők sorra árazzák ki várakozásaikból, hogy Bernanke a Jackson Hole-ban tartandó beszédében utalást tenne az ösztönzőprogram harmadik felvonására. Erősítik ezt a nézetet a Fed részéről elhangzó különböző nyilatkozatok, miszerint a jegybanknak korlátozottak a lehetőségei a gazdaság talpra állítására, az újabb élénkítőcsomagnak inkább politikai semmint gazdasági hatása lenne, valamint a Fed a kongresszus szerepét is hangoztatja a válság megoldásában. (Hasonló elemeket halottunk Mario Draghi legutóbbi EKB kamatdöntést követő sajtótájékoztatóján is.) Mivel csökken a stimulus valószínűsége, mert talán mégis javul az USA helyzete, ezért óvatosan emelkedik a kockázati étvágy. Ezt segítheti, hogy német részről komolyan gondolkodnak arról, hogy Görögországnak több időt adnának a megszorítások teljesítéséhez. Ugyanakkor a válságból kilábalás fő motorjának számító Kína egyre rosszabb állapotba kerül: a Kínába beáramló tőke kétéves mélypontját érte el júliusban, 8,7 százalékos esést mutatva. Adatfronton az eurozónás infláció lesz a mai legfontosabb publikáció, a délutáni amerikai másodvonalbeli számhalmaz nem fordíthatja meg a kereskedés irányát.
CHF/HUF (230,50 – 234,00): A forint tegnap nem adott elő az egyet jobbra egyet balra figuránál színvonalasabb mozgást, így a frankkal szemben sem történt érdemi változás. Az alpesi deviza ugyanakkor az 1,2009-es falat támasztja a parkett szélén, így egyedül csak a forint táncolhat, ha egyáltalán lesz kedve.
mfor.hu