EUR/HUF (285,50 – 288,00): 287-ig gyengült a hazai fizetőeszközünk az európai bankrendszerben újra felmerülő gondok miatt. Ezzel megint vezetjük a régiót, a korona és a zloty mostanában a szokásukhoz híven sokkal jobban állja a sarat, míg a forint már lassan az egy százalékos gyengülésnél tart. Közben itthon fordulat kezd kibontakozni a külkereskedelemben:, a júliusi import növekedése megélénkülő hazai keresletre, és ezen belül a beruházások felfutására enged következtetni. A külkermérleg romlása – amelynek során az import kezd felzárkózni a dinamikusan bövülő exporthoz - jelentheti azt, hogy magasabb fokozatba kapcsolhat a magyar gazdaság, de egy – vagy néhány - fecske még nem csinál (indián)nyarat, könnyen megfordulhat a trend.
EUR/USD (1,2725 – 1,2850): Makroszempontból adatínség lesz a mai napra jellemző, egyedül a német ipari megrendelés statisztikája lehet érdekes, de még az is lehet, hogy semmilyen befolyással nem lesz az EUR/USD árfolyamának alakulására. Ezúttal ugyanis a befektetők újra az európai államadósságokra, és ezen keresztül az európai bankrendszerre fókuszálnak. A hajnal óta tartó eurógyengülés annak tudható be, hogy a nemrég készített európai bankok stressz-tesztjeinek eredménye figyelmen kívül hagyja, hogy az adott bank milyen ország, és mekkora mennyiségű állampapírjával rendlekezik. Tehát az akkor jónak mondott eredmények ennek fényében lehet, hogy mégsem olyan jók, sőt. Az öreg kontinenes 10 legnagyobb bankja pedig komoly tőkeemelést kell végrehajtson, ha életbe lépne az új Basel III-as követelményrendszer. A mai ECOFIN csúcson szó lesz még többek között az egységes európai bankadóról, illetve megvitatják a nyugdípénztárak költségvetési beszámításának kérdését. Utóbbi különösen fontos lehet Magyarország fiskális kilátásai szempontjából, hiszen a kormány egy esetleges pozitív európai döntés nyomán megnyíló mozgásteret reméli kihasználni, hogy a költségvetési nadrágszíjon lazítson, és a Matolcsy-féle, nagyobb költségvetési deficiten keresztül vezető kereslet-élénkítő gazdaságpolitikát végre a gyakorlatba is átültethesse. Nehézkes és lassú döntéshozatalra számíthatunk.
CHF/HUF (221,00 – 223,00): Az augusztusi munkanélküliségi adatok nem okoztak szerencsére (a frankhitelesek szempontjából) pozitív meglepetést, maradt a munkanélküliségi ráta 3,6 százalékon. A romló hangulat kockázatkerülésbe csapott át, ami jól látszik a frank keresztárfolyamain. Az EUR/CHF újra az 1,29-et ostromolja, a CHF/HUF pedig már 222 felett is járt.