EUR/HUF (269,00 - 273,00): Klasszikus kivárásos állapot jellemző az EUR/HUF háza táján, a piaci szereplők a tengerentúli hírekre fókuszálnak, és a bejelentés előtt nem vállalnak pozíciókat, majd csak utána. Az amerikai események egyelőre mindenről elterelik a figyelmet, többek között úgy a portugál, és az ír kötvények refinanszírozási problémáiról, mint a forintot érintő hazai gazdasági folyamatokról. A forintot illetően egyébként enyhe ptimizmusról tudunk beszámolni, a másodpiaci állampapírhozamok csökkenőfélben, a magyar kötvények CDS-felára pedig stagnál. A régiós devizák árfolyama, hasonlóan a forinthoz, nem változik sokat az euróhoz képest. Estére tehát kiderül, hogy 270 alá, vagy 275 felé megy majd az árfolyam.
EUR/USD (1,3950 – 1,4075): Nagyjából másfél hónapja röppent fel a hír, hogy az USA-nak szüksége lehet egy újabb gazdaságösztönző pakettre. 4 hete már kisebb-nagyobb kilengésekkel ugyan, de az 1,40 körüli EUR/USD árfolyamon is meglátszik a tervezett monetáris lazítás, mi több, ma reggel is az említett szint körül tartózkodik az euró / dollár. Amolyan amerikai sportnyelven szólva eljött tehát a szuperszerda: déltől érkezik 3-4 fontosnak mondható makroadat, majd negyed nyolctól megtudhatjuk, hogy mi a FED álláspontja az amerikai gazdaságot illetően. Két főbb verzió lehetséges az elemzők szerint (az Equilor elemzői három variációval számolnak - mfor.hu szerk): konkrét (valószínűleg 500 milliárd dollárra rúgó) összegű, vagy összegmeghatározás nélküli, havonta 50-100 milliárdnyi kötvényvásárlási program. Az első verzió inkább stagnálást, a második verzió nagyobb arányú dollárgyengülést hozhat.
CHF/HUF (196,25 – 199,50): Némileg korrigált az elmúlt napok frankgyengülése után a CHF/HUF árfolyama, de még így is 2-3 forinttal a 200-as határ alatt kereskednek a frank/forinttal. Még a szeptemberi bombajó kiskereskedelmi adatok sem változtattak az EUR/CHF kurzusán, itt is kivárás a jellemző.
mfor.hu