EUR/HUF (287,00 – 289,50): Nem változott a végleges hazai GDP adat az előzetesen nyilvánosságra hozott adathoz képest, év/év alapon a 2. negyedéves össztermék egy százalékkal bővült, nem történt meglepetés. A júliusi ipari kibocsátás enyhén alacsonyabb volt a várakozásokhoz képest, ez az adat csak 11,5 százalékos növekedésről tudott számot adni, ami fél százalékkal marad el az elemzői várakozásoktól. Azonban senki ne gondolja, hogy a fenti számok miatt kúszik az egekbe az EUR/HUF kurzusa. Leginkább az uniós bankszektor körüli bizonytalanság okozza a kockázatkerülést és ezáltal a forint gyengülését. Az új Bázel III-as követelmények szerint a mostani úgynevezett Tier 1-es 4 százalékos tőkemegfelelést 9 százalékosra írnák elő. Ez kedvezőtlenebb tőkehelyzetbe hozná a bankokat, még kevésbé lennének aktívak a pénzintézetek a hitelezés területén, ami pedig rossz hatással lehet a növekedésre.
EUR/USD (1,2625 – 1,2725): A bankszektori félelmeken túl a 900-hoz közelítő görög CDS felár, negatívban záró az ázsiai tőzsdék borzolják a kedélyeket. Ami pedig a régiónkat közvetlenül is sújtja, az a német külkereskedelem alakulása. Jelentősen csökkent ugyanis a júliusi import Németországban, ami rontja az EU-s országok növekedési esélyeit. A dollár így újra 1,2700 alatti egyhetes csúcson jár az euróval szemben, Az USD/HUF árfolyama 228 felett is járt már, és valószínű, hogy hamarosan a 230-at is elérhetjük.
CHF/HUF (224,75 – 226,75): Áttörte a frank az euróval szemben az 1,28-at, így bőven 226 fölött a CHF/HUF árfolyama. A következő támasz az EUR/CHF esetében 1,2750-nél található, amiből további hangulatromlás következtében könnyen valóság lehet, így itt is elérhető közelségbe kerülhet a 230-as árfolyam.
mfor.hu