EUR/HUF (291,30 – 294,80): A tegnap nap ismét forinterősödés jegyében telt, mely irány kevésbé, a mértéke viszont annál inkább meglepő lehet. 296 felett kezdte a napot a hazai fizetőeszköz, és 293 alá is bemerészkedett a kora esti órákban. A német ipari termelés és a kínai külkereskedelmi adatok keltette pozitív hullám a fejlődő piaci eszközök iránti emelkedett keresletben csapódott le, melyből egy napon belül 1 százalékot meghaladó mértékben tudott a forint profitálni.
Mivel Csehország mellett Magyarország a leginkább kitett a német gazdaság teljesítményének, a gödörből való kimászás reménye tettre ösztönözte az általános jó hangulatban a fejlődő piacok felé áramló tőkét. A korona a cseh jegybank politikája miatt nem erősödött az elmúlt napokban, a forint így – az euróval szembeni kamatelőny miatt is - nagymértékben tudott részesedni az eszközvásárlási hullámból.
A hazai jegybank részéről Balog Ádám nyilatkozott a 3 százalék alatt tartható inflációról, valamint a jegybankelnöktől megtudhattuk, hogy eredetileg 2-3 nagyobb, gyorsított lépésben szándékozott volna a "konszenzusos kamatszintre" eljutni, de ez kevésbé lett volna kiszámítható és nem lett volna összhangban a jegybank által képviselt konzervatív és felelős politikával, ezért maradtak a 25 bázispontos lépések.
A nemzetközi hangulat függvényében maradhat a forint-pozitív irány és akkor megnézhetjük, hogy tud-e a hazai fizetőeszköz tartósan 293 alatt maradni, melyre február közepe óta nem volt példa.
EUR/USD (1,3080 – 1,3200): A tegnap délben megjelent német ipari termelés 1,2 százalékos márciusi emelkedése (vs -0,1 százalékos várakozás) pozitívan lepte meg a piacokat, az euró komoly erősödést könyvelhetett el a nap végére. Még 1,3180-at is elérte a bankközi piacon a legfontosabb devizapár keresztárfolyama, ahonnan némi korrekciót ugyan láthattunk, de a korábbi 1,3135-ös rezisztencia már letudva. Irány az 1,3190 - 1,3200 régió, ahol több komoly technikai ellenállás áll az euromenetelés útjában.
Fundamentális oldalról délelőtt a brit ipari termelést, délután az amerikai munkaerő piaci adatcsokrot lesz érdemes figyelni. Franciaország kapott hideget és meleget: miközben Schäuble, német pénzügyminiszter dicsérte a franciák gazdaságpolitikai lépéseit, mondván jó úton haladnak, a Bundesbank részéről Weidmann kritikus hangot ütött meg a megszorító intézkedések felpuhulása, a reformok időbeni csúszása miatt. Az Európai Bizottság múlt héten két év haladékot adott ugyanis Franciaországnak, hogy teljesítse a költségvetési hiánycélt. Weidmann szerint az idénre várható 4 százalékos, valamint a 2014-re még ennél is magasabbra tervezett hiány, nem a francia takarékoskodást mutatja és ez a hitelesség romlását jelenti. A megszorítás versus munkahelyteremtés és növekedésserkentés témában egyébként Hollande és Merkel sincs közös állásponton.
CHF/HUF (236,00 – 240,00): A svájci frank 1,23 környékére "húzódott" vissza az euróval szemben, de a forint átütő erősödése 238-ig repítette a frank-forint páros árfolyamát. Ma könnyedén 240 alatt maradhat a kurzus, melynek alakulását a forint mozgásai dominálják, de elképzelhető egy kis rásegítés frankgyengülésből is.