Sok makroadat jelenik meg a héten világszerte, azonban ezek közül csak viszonylag kevés lesz fontos. Itthon a hét végén kiderülhet, mennyivel esett vissza a gazdaság teljesítménye az első negyedévben, míg a tengerentúlon a kiskereskedelem és a kereskedelmi mérleg adataira lesz érdemes figyelni.
A csendes hétfő után kedden Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is megjelenik több fontos statisztika, a magyar piacra azonban mindenek előtt az áprilisi inflációs adat lehet hatással, melyet reggel közöl a KSH. Londonban a márciusi kereskedelmi egyenleget és az ipari termelés adatát ismerhetjük meg, míg Amerikában szintén a márciusi kereskedelmi mérleg lehet fontos. Az elemzők szerint a februári 25,97 milliárd dollár után az év harmadik hónapjában 28,9 milliárd dolláros lehet a hiány az amerikai kereskedelemben.
Szerdán szintén a brit és amerikai piacok lesznek az érdeklődés középpontjában. Londonban az ILO munkanélküliségi jelentése jelenik meg, valamint a Bank of England is közli negyedéves inflációs jelentését. Utóbbival kapcsolatban Mervyn King, a jegybank elnöke sajtótájékoztatót is tart. A tengerentúlon elsősorban az importárak áprilisi alakulására és a kiskereskedelmi adatokra lesz érdemes figyelni. Az importárak az infláció egyik fontos indikátorai, míg a kiskereskedelem teljesítménye jelentősen hozzájárulhat a gazdaság teljesítményéhez.
Csütörtökön ismét egy KSH-jelentéssel kezdődik a nap itthon: az ipari termelés márciusi végleges adatát tudhatjuk meg. Az előzetes adatok már javulást mutattak, a januári és februári közel 30 százalékos zuhanás után márciusra már 20 százalék körüli visszaesést jeleztek a szakemberek. Európában csütörtökön jelenik meg az Európai Központi Bank (EKB) szokásos havi jelentése érdekelheti a befektetőket, míg a tengerentúlon a szokásos heti munkanélküliségi adatok mellett a termelői árindexek alakulása lehet fontos.
Hazai szempontból a legjelentősebb makroadat a hét utolsó kereskedési napján jön: a KSH pénteken közli az első becslést a gazdaság első negyedéves teljesítményéről. A hétvége előtt Európában és a tengerentúlon is fontos számok jelenhetnek meg, mind az eurózónában, mind pedig az Egyesült Államokban áprilisi inflációs statisztika lesz soron. Amerikában az elemzők stagnálásra számítanak márciushoz képest a fogyasztói árakat illetően, míg éves szinten 0,6 százalékos lehet a visszaesés.