Lehet panaszkodni a mostani helyzetre, hogy rosszak a fundamentumok, hogy kiszámíthatatlan a piac mozgása, csak egyet nem lehet mondani, hogy ne mozognánk. Ma például a fel le fázisokban olyan 1300 pontnál tart az index, ami kb. a Bux 5 százaléka. Persze mellé is lehet nyúlni, de legalább mozog.
Ha véget ér a mostani felfordulás, és újra indul a szüttyögés, nagyon fog hiányozni ez a volatilitás. Most mindig van esemény, mindig lehet mozdulni valamire, és a "valamik" is mindig mozognak...
Ma például reggel a megnyugvó európai piacra, majd dél felé az amerikai rossz hírekre le. Aztán később az amerikai munkanélküliségi adatokra ismét fel. Az látszik, hogy gond van a világban, ezzel szemben viszont még mindig sok a pénz, és nagyon emelkedne a piac.
Ma például a Merrill Lynch is történetének legnagyobb veszteségét jelentette be (vö. Citibank), a befektetési óriás az utolsó negyedévi eredményében 14,1 milliárd dollárt kényszerült leírni a jelzálogpiaci válság miatt és így negyedik negyedéves vesztesége elérte a 9,8 milliárd dollárt.
Tetézte mindezt, hogy 16 éve nem állt ilyen rosszul az amerikai ingatlanpiac, miután tovább csökkent a megkezdett lakóingatlanok száma decemberben. A visszaesés novemberhez képest 14,2 százalék volt, azaz éves szinten így alig több mint egymillió új lakóingatlan építése startolna az Egyesült Államokban. A minisztérium adata szerint egyébként összesen 1 millió 354 ezer lakóingatlan építése vette tavaly kezdetét.
Némi gyógyírt jelentettek a heti munkanélküliségi adatok, aminek hatására ismét előkerültek a vevők. Meg persze bízik mindenki Bernanke-ben, hátha bemondja a tutit.
Ez a forduló némi optimizmusra ad okot, de a fundamentumok továbbra is gyatrák.