3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtökön, a kedvező amerikai makroadatoknak köszönhetően ismét az optimizmus uralta a piacokat, így a forint gyorsan visszatért a 290 körüli szintre. Innen akkor léphetünk tovább, ha a görögök végre megállapodnak a hitelezőkkel, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (288,50 – 291,50): Tegnap estére, ma reggelre ismét az optimistább kereskedők kerültek túlsúlyba, ezért a tegnapi 294-es árfolyam egy kitérőnek bizonyult, egyelőre legalábbis. Ma ugyanis 290,50 környékén indul a kereskedés, a trend pedig forinterősödésre hajaz. A görögök sorsa a legutóbbi információk szerint hétfőn dől el, akkor döntenek az Eurogroup képviselői. Most éppen azon tanakodnak a hitelezők, hogy mennyire lehetne csökkenteni a görögöknek felkínált, illetve felkínálandó majd 250 milliárd eurót (ebből már 110 milliárd folyósítva van). Tegyük hozzá, hogy pont az Eurogroup támasztotta nemrég a 130milliárd eurós következő etap feltételéül, hogy a görögök 325 milliós megszorításba menjenek bele. Ha megtörik a jég, és lesz hétfőn görög egyezség, akkor 288 alatti árfolyamokkal számolhatunk, míg ellenkező esetben, például, ha újabb halasztást jelentenek be, akkor a 295-ös magasságok lehetnek az irányadóak.
EUR/USD (1,3080 – 1,3200): Nem hisznek a hitelezők a görög ígéretekben, csak biztosítékok bebetonozásával lehetne egyről a kettőre jutni, de ez már sérti a görög önbecsülést. A hellének nem szeretnék, ha egy hitelezői bizottság dönthetne a kiadások jóváhagyásánál, márpedig erre a jelek szerint szükség volna. Az EUIMF-ECB trojka képviselői szerint az eddig vállalt megszorítások a jelenlegi gazdasági makropályával számolva arra lennének csupán elegendőek, hogy az elérni kívánt 2020-as 120 százalékos GDP arányos hiány 129 százalékos lenne. Tehát további lépésekre volna szükség. A megszorítás kevésbé jöhetne szóba, az adósságelengedés bizonyos mértékig annál inkább. Hétfőig még várható néhány fordulat a görög adósságdrámában, de addig is örüljünk annak, hogy az Egyesült Államokban négy éve nem volt ilyen alacsony a munkanélküliségért folyamodók száma. Szintén a pozitív képet erősíti a vártnál magasabb újonnan kiadott építési engedélyek száma is. Az EUR/USD árfolyama a tegnapi 1,30 alatti kitérő után ma már ismét 1,31 felett jár, a dollár / forint kurzus pedig 221,50-nél tartózkodik.

CHF/HUF (239,00 – 242,00): CHF/HUF fronton szokásosan nincs változás, 1,2070-es centrummal kereskednek az EUR/CHF párban, ez a jelenlegi forintárfolyam alapján 240-241 körüli jegyzést jelent.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!