A nemzetközi piacokon lassan megkezdődik a gyorsjelentési szezon, a héten már érkeznek az első számok a vállalatok első negyedéves teljesítményéről. Makroadatok tekintetében ugyanakkor csendes napokra számíthatunk, alig jelennek meg számottevő statisztikák.
A héten az első fontos adatok magyar idő szerint kedden hajnalban jelennek meg: Japánban és Ausztráliában is kamatdöntő ülést tart a jegybank, ezek közül főleg az előbbi lehet lényeges. Az elemzők arra számítanak, hogy a Bank of Japan 0,1 százalékon tartja majd az alapkamatot aktuális ülésén.
Itthon két fontos makroadatot is közöl a KSH kedden: egyrészt a februári ipari termelés előzetes adata jelenik meg reggel kilenckor, másrészt pedig a kereskedelmi szálláshelyek forgalma. Ezek közül az ipari termelés az, ami lényegesebb, mivel a gazdasági növekedés egyik indikátora.
Nagy-Britanniában a hét második napján jelenik meg az ipari termelés februári adata, valamint a feldolgozóipar teljesítményéről szóló statisztika. Az eurózónában a negyedik negyedéves GDP-adatot közlik kedden, mely 1,5 százalékos recessziót mutathat.
Az Egyesült Államokban az első lényeges adatok szerdán jönnek, akkor is főleg az este megjelenő Fed-jegyzőkönyvre lesz érdemes figyelni. Az amerikai jegybank Nyíltpiaci Bizottsága a hét közepén adja ki a legutóbbi kamatdöntés jegyzőkönyvét, melyből kiderül, milyen arányban szavaztak a bizottság tagjai a kamat tartása mellett. Szintén szerdán jelenik meg a tengerentúlon a nagykereskedelmi raktárkészletek alakulásáról szóló adat, míg Európában a német gyáraknak adott megrendelések állományára lesz érdemes figyelni.
A csütörtöki nap legfontosabb eseménye a Bank of England kamatdöntő ülése lesz, melyen a várakozások szerint 0,5 százalékon tarthatja az alapkamatot a brit jegybank. A jelenlegi alacsony kamatszint mellett nem elsősorban a döntés kimenetele a kérdés, hanem az ülés után megjelenő kommentárokra figyelnek a befektetők.
A tengerentúlon csütörtökön jelenik meg a februári kereskedelmi mérleg alakulása. Az év első hónapjában 36,03 milliárd dolláros hiányt mutatott az Egyesült Államok egyenlege, ehhez képest közlik most a változásokat. Szintén csütörtökön jelenik meg Amerikában a szokásos heti munkanélküliségi statisztika, mely befolyásolhatja a befektetők hangulatát, valamint akkor jönnek az importárak alakulásáról szóló adatok is.
Nagypéntekre csak itthonról marad egy adat: a március inflációs statisztikát közli reggel a KSH.