Csütörtökön sem sokáig tudott erősödni a forint a bankközi devizapiacon, a reggeli pozitív nyitás után hamar 308 fölé emelkedett az euró árfolyama, ez már gyengébb volt a szerdai záróárfolyamnál. Közben a régiós devizák tovább erősödnek, úgy tűnik, egyre inkább magára hagyják a forintot.
Délelőtt 309,05 forintot kellett fizetni egy euróért a devizapiacon, ez már magasabb volt a szerdai jegyzésnél. Pedig reggel még jól kezdett a forint, 306 alá is erősödött az euró ellenében, majd onnan kezdett ismét gyengülni. A dollárért 244,79 forintot kellett adni, míg a svájci frank 208,53 forintba került.
Még szerdán kezdődött a forint meredek gyengülése, amikor a környező országok pénzügyi felügyeletei és jegybankjai közös nyilatkozatot adtak ki, melyben elutasították, hogy egységesen kezeljék a régiót. A nyilatkozat aláírói közül hazánk kimaradt, állítólag csak egy félreértésről volt szó, melyet később pótoltak is. Ez a szerdai nap második felére kicsit megnyugtatta a forintot, úgy tűnt, hogy az erősödő lengyel zloty és cseh korona nyomába ered. Csütörtök reggel aztán jött megint a hidegzuhany: a régiós devizák további javulása mellett a magyar fizetőeszköz ismét gyengült. Ez pedig arra utal, hogy lassan a környező országok is magára hagyják a forintot, már szerdán is látszottak olyan folyamatok, hogy a forint terhére erősödött a zloty és a korona.
Az év első két hónapjában a forint gyengülését még lehetett azzal magyarázni, hogy gyengülnek a régiós devizák, a mostani újabb esés viszont már egyértelműen csak hazánkat sújtja. Szerdán új mélypontot ért el a magyar fizetőeszköz, 312 forint felett is járt néhány percig a közös európai valuta árfolyama.
A legjobban talán a régiós devizák teljesítménye világít rá a mostani helyzetre: a lengyel zloty csütörtök reggel tovább erősödött, majd kicsit visszakorrigálva 4,68-nál állt az euróval szemben. Még így is érdekes megfigyelni az utóbbi napok eseményeit: miközben mi sorra döntjük a negatív rekordokat, a zloty a néhány héttel ezelőtt 5 körüli árfolyamról már jelentősen erősödött. Nem rég még arról volt szó, hogy ha eléri az 5-öt a zloty az euróval szemben, akkor a lengyelek beavatkoznak az uniós támogatások átváltásával, akkor az még reális veszélynek tűnt. Hasonló ma helyzet a cseh koronával is: pár hete még a 30-as árfolyam sem tűnt elérhetetlennek, azóta 27,29-ig erősödött a korona az euró ellenében.