A nemzetközi tőzsdékhez hasonlóan a BÉT-en is a bizonytalanság uralkodik, a befektetők többsége továbbra sem mer vásárolni, ugyanis még nem derült ki, mi lesz a helyzet a világgazdaságban a következő hónapokban. Az eurozóna mellett már a japán gazdaság is recesszióba süllyedt a harmadik negyedévben, további negatív hírek várhatók. Közben a vállalatok sorra csökkentik profitvárakozásaikat Amerikában és Európában.
A BUX index hétfőn délelőtt 11 848 ponton állt, ez 0,16 százalékkal volt alacsonyabb pénteki záróértékénél. A forgalom alacsony volt, a nyitás utáni órákban alig 2 milliárd forint értékben kereskedtek a részvénypiacon. A vezető papírok vegyesen szerepeltek, de egyik részvény sem lódult meg jelentősen.
A Mol a keddi gyorsjelentés előtt 1,62 százalékkal erősödött, így 10 010 forintot adtak a cég részvényeiért délelőtt a piacon. Az OTP 1,48 százalékkal ért kevesebbet, mint pénteken, 2660 forint volt az aktuális árfolyam a bank esetében. 0,91 százalékkal drágultak a Magyar Telekom papírjai, melyek így 557 forinton álltak.A gyógyszeripari részvények az átlagosnál rosszabbul szerepeltek az első néhány órában: a Richter 1,85 százalékot rontott, az Egis pedig 1,74 százalékos esés után 11 000 forintot ért.
A forint a nap elején kicsit gyengült, de viszonylag stabilan tartja magát a 270-es szint alatt az euróval szemben. Délelőtt 267,84 forintot kellett fizetni egy euróért, míg a dollár ára 211,03 forint volt.
A délután megjelenő makroadatok közül az amerikai ipari termelés októberi adata lesz a legfontosabb, az elemzők arra számítanak, hogy a szeptemberi 2,8 százalékos csökkenés után újabb 0,2 százalékkal esett vissza az ipar teljesítménye. Magyar idő szerint este Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter tart beszédet, melynek középpontjában az autógyártók megmentése lehet.