Délelőttre a Budapesti Értéktőzsdét is utolérte a negatív hangulat a nemzetközi piacokról, a BUX az első néhány óra emelkedése után már mínuszban volt. A nap második felében sem lehet nagy kilengésekre számítani a piacon, igazán jelentős makroadatok sem jelennek meg, így várhatóan továbbra is a vállalati hírek lesznek a középpontban.
A BUX index 12 789 ponton állt szerda délelőtt, ez 0,08 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A forgalom is alacsony volt, a kereskedés elején mindössze 3,4 milliárd forint cserélt gazdát. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg az OTP drágulása húzta a piacot. A bank papírjai 1,13 százalékos emelkedés után 3135 forintba kerültek délelőtt. A Mol viszont 0,45 százalékot veszített értékéből, 10 050 forintba kerültek az energiacég részvényei a befektetők számára. Javítani tudott a Magyar Telekom, mely 0,17 százalékkal kapaszkodott feljebb, így az 579-as kulcsszinten állt.
Gyengén kezdték a napot a gyógyszeripari részvények, főleg a Richter 1,04 százalékos esése volt rossz hatással a piacra, a nagyobbik gyógyszergyár papírjai így 28 500 forintért cseréltek gazdát délelőtt. Az Egis megúszta a nap első felét 0,38 százalékos gyengüléssel, 10 400 forinton álltak a részvények.
Hullámzó teljesítménnyel kezdett a forint szerdán a devizapiacon, a reggeli erősödés után délelőtt hirtelen 263 fölé gyengült a magyar fizetőeszköz az euróval szemben, majd onnan indult megint javulásnak. Tizenegy óra előtt 262,68 forintot kellett fizetni egy euróért, míg a dollár árfolyama 203 körül volt.
A nap második felében nem jelenik meg sok fontos makroadat a nemzetközi piacokon, így továbbra is a vállalati híreken lehet a hangsúly. Amerikában szerdán közlik az olajkészletek változásáról szóló adatot, ileltve a költségvetés novemberi egyenlegét. Mindezek mellett a nagykereskedelmi raktárkészletek alakulásának adata jelenik meg, az előrejelzés szerint kismértékben emelkedhettek a készletek novemberben.
A fenti adatok mellett a tengerentúlon az autógyártók megmentésével kapcsolatos kongresszusi szavazás kerülhet a középpontba, a hírek szerint szerdán születhet végleges megállapodás a 15 milliárd dolláros áthidaló kölcsönről.
A nemzetközi tőzsdéken szerda délelőtt vegyes hangulatban kereskedtek, Nyugat-Európában a londoni FTSE 0,56 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX viszont 0,45 százalékot javítani tudott. A Wall Streeten a vezető határidős kontraktusok 1 százalék feletti emelkedést mutattak, de a délutáni nyitásig még sokat változhat a helyzet.