2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kedd délutánra 272-ig gyengült a magyar deviza az euróval szemben, ez majdnem egy százalékkal magasabb volt a hétfői árfolyamnál. A forint gyengülése egybeesett a nemzetközi hangulat romlásával, a reggeli pluszok után a legtöbb európai tőzsdén megfordult az irány.

Kedd délutánra 272-ig gyengült a magyar deviza az euróval szemben, ez majdnem egy százalékkal magasabb volt a hétfői árfolyamnál. A forint gyengülése egybeesett a nemzetközi hangulat romlásával, a reggeli pluszok után a legtöbb európai tőzsdén megfordult az irány.

Kora délután 272,30 forintot kellett adni egy euróért, ez 1 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamnál. A dollárral szemben 191,50-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank jegyzése 177,21 forintnál állt.

Az utóbbi hónapokhoz hasonlóan most is elsősorban a nemzetközi hangulat mozgatja a forint árfolyamát: a tőzsdék reggeli emelkedése alatt még kitartott a 270-es szint alatt a magyar deviza, majd délután a hangulat romlásával már a forinton is meglátszott a kockázatvállalási hajlandóság csökkenése.

A reggel megjelent vártnál alacsonyabb inflációs adat nem befolyásolta jelentősen a forintárfolyamot, ugyanis a Magyar Nemzeti Bank már hónapokkal ezelőtt kijelentette, hogy elsősorban az árfolyamstabilitás a célja a jelenlegi helyzetben. Néhány elemző ugyanakkor a vártnál alacsonyabb inflációt látva úgy vélekedett, hogy megnőtt a további kamatvágás esélye a július végi 100 bázispontos csökkentés után. Egyesek elképzelhetőnek tartják, hogy augusztus végén jön az újabb 50 bázispontos vágás.

A forint árfolyama mellett a hangulat romlása a vezető nyugat-európai részvényindexeken is megfigyelhető volt: a londoni FTSE délutánra 0,26 százalékos mínuszba csúszott a reggeli erősödés után, míg a frankfurti DAX 0,23 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt. A Budapesti Értéktőzsde BUX indexe még pluszban volt elsősorban az OTP-nek köszönhetően.


Nem csak a forinton látszott a hangulat romlása, hanem a régió többi devizája is gyengült a kereskedés második felében. A lengyel zloty majdnem 1 százalékos bukás után 4,1675-nél állt az euróval szemben, míg a cseh korona szokás szerint jobban tartotta magát, de így is 0,37 százalékkal gyengült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!