Kedd délutánra 272-ig gyengült a magyar deviza az euróval szemben, ez majdnem egy százalékkal magasabb volt a hétfői árfolyamnál. A forint gyengülése egybeesett a nemzetközi hangulat romlásával, a reggeli pluszok után a legtöbb európai tőzsdén megfordult az irány.
Kora délután 272,30 forintot kellett adni egy euróért, ez 1 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamnál. A dollárral szemben 191,50-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank jegyzése 177,21 forintnál állt.
Az utóbbi hónapokhoz hasonlóan most is elsősorban a nemzetközi hangulat mozgatja a forint árfolyamát: a tőzsdék reggeli emelkedése alatt még kitartott a 270-es szint alatt a magyar deviza, majd délután a hangulat romlásával már a forinton is meglátszott a kockázatvállalási hajlandóság csökkenése.
A reggel megjelent vártnál alacsonyabb inflációs adat nem befolyásolta jelentősen a forintárfolyamot, ugyanis a Magyar Nemzeti Bank már hónapokkal ezelőtt kijelentette, hogy elsősorban az árfolyamstabilitás a célja a jelenlegi helyzetben. Néhány elemző ugyanakkor a vártnál alacsonyabb inflációt látva úgy vélekedett, hogy megnőtt a további kamatvágás esélye a július végi 100 bázispontos csökkentés után. Egyesek elképzelhetőnek tartják, hogy augusztus végén jön az újabb 50 bázispontos vágás.
A forint árfolyama mellett a hangulat romlása a vezető nyugat-európai részvényindexeken is megfigyelhető volt: a londoni FTSE délutánra 0,26 százalékos mínuszba csúszott a reggeli erősödés után, míg a frankfurti DAX 0,23 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt. A Budapesti Értéktőzsde BUX indexe még pluszban volt elsősorban az OTP-nek köszönhetően.
Nem csak a forinton látszott a hangulat romlása, hanem a régió többi devizája is gyengült a kereskedés második felében. A lengyel zloty majdnem 1 százalékos bukás után 4,1675-nél állt az euróval szemben, míg a cseh korona szokás szerint jobban tartotta magát, de így is 0,37 százalékkal gyengült.