3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtökön és péntekre virradóra a dollár korrigálta kissé a főbb devizákkal szemben korábban elszenvedett veszteségeit és ezzel párhuzamosan korrekció következett be más devizapárok esetében is; az euró 274,34 forint volt péntek reggel röviddel hét óra előtt a csütörtök esti 274,12, és a csütörtök hajnali 270,75 után.

A dollár korrekciójára részben a korábbi árfolyamváltozások mértéke, a kivehető profit, részben a piacok által szoros figyelemmel kísért amerikai nem-mezőgazdasági foglalkozatási adatok péntek délutáni közzétételét megelőzően a kivárásra való berendezkedés adott okot.

A Fed-től várt mennyiségi enyhítések lehetősége azonban továbbra is nyomás alatt tartja a dollár árfolyamát. Amennyiben a foglalkoztatási adatok rosszabbnak bizonyulnak a vártnál, a dollár gyengülése újabb lendületet kaphat.

Csütörtökön a dollár a jennel szemben 15 éves mélypontra, a svájci frankkal szemben két és fél éves mélypontra esett, a főbb devizák árfolyama alapján számított dollár-index pedig nyolc és fél havi mélypontra gyengült. Az eurót nyolc hónapja először jegyezték az 1,40 dolláros küszöb felett.

A világpiaci nyersanyagárak alakulásához leginkább kötött nemzeti deviza, az ausztrál dollár 27 éves árfolyam rekordot állított be a dollárral szemben.

Péntek reggel röviddel hét óra előtt az eurót 1,3948 dolláron jegyezték a csütörtök esti 1,3918 dollár után. A legerősebb euró jegyzés 1,4029 dollár volt csütörtökön.

Az eurót 274,34 forinton jegyezték péntek reggel röviddel hét óra előtt a csütörtök esti 274,12 forinttal szemben. Csütörtökre virradóra még 270,75 környékén, a délelőtt folyamán pedig 271-272 forint környékén, majd délután már 273 forintos jegyzések felett mozgott az euró.

A dollárt péntek reggel 195,65 forinton jegyezték az előző éjszakai 196,87 forint után.

A svájci frankot 203,50 forinton jegyzeték kora reggel, míg csütörtök délután 203,91, éjjel pedig 204 forint környékén. Az euró jegyzése svájci frankban péntek reggel 1,3480, míg csütörtök éjszaka 1,3446 volt.

A japán jen jegyzése (száz egység) 238,80 forint péntek reggel, 238,80 csütörtök délután és 239,30 forint késő éjjel.

A lengyel zloty jegyzése péntek reggel 3,9762 a csütörtök esti 3,9715-es euró árfolyam után, a cseh korona pedig 24,5090-es euró jegyzésen állt péntek reggel a csütörtök esti 24,5570 után.

A forint árfolyamkilátásait illetően a piacon továbbra is a nemzetközi befektetői hangulatot, a kockázatvállalási hajlandóság alakulását tükröző euró/dollár árfolyammozgást, valamint más nemzetközi devizapiaci fejleményeket tekintik a legfőbb befolyásoló tényezőnek - a kormány gazdasági programjának megelőlegezett bizalom függvényében. Néhány napos távlatban a várt árfolyam ingadozási tartományt változatlanul a 270 és 275 forintos euró jegyzések határolják be.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!