3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az ország megítélése kifejezetten negatív, és a jelenlegi 305-308 közötti forintárfolyam könnyen lehet, hogy még csak a kezdet - olvasható a Commerzbank pénteki elemzésében.

EUR/HUF (304,50 – 308,00): A leminősítés után is van élet, a megszokottnál magasabban lesznek ezek után a hazai kötvényhozamok, a forintos keresztárfolyamok nagy része, és persze a CDS-felárunk is tartósan magas maradhat. Szerdáról csütörtökre a hosszabb államkötvények hozamai fél százalékot ugrottak felfelé, az EUR/HUF árfolyama 3 százalékot, a dollár/forint kurzusa pedig közel 4 százalékot emelkedett, míg a magyar papírok csődbiztosítási felára majdnem 7 százalékkal lett magasabb, áttörve a 600 bázispontos szintet, ami utoljára november végén volt. A 2012-es év nem bíztat túl sok jóval sem globális szemszögből, pláne nem a saját házunk táján. Recesszióhoz közeli Európa és a lassan vegytiszta (már csak a hivatalos Fitch bejelentésre várunk, hogy ők is leminősítsenek) bóvlikategóriás Magyarország párosítás nem fog új beruházásokat hozni, amivel könnyebben a víz felszíne fölött tudnánk átvészelni a nehéz időszakokat. Az ország megítélése kifejezetten negatív, és a jelenlegi 305-308 közötti árfolyam könnyen lehet, hogy még csak a kezdet. Csupán az a kérdés, hogy a nagy külföldi nyugdíj-, és befektetési alapok rendelkeznek-e még olyan komolyabb kötvénymennyiséggel, amit hivatalból a Moody’s és S&P leminősítések miatt el kell még adjanak. Ha igen, akkor további forintgyengülésre, és hozamemelkedésekre számíthatunk. A mai napra alacsony likviditás melletti stagnálásra, némi forinterősödésre számíthatunk, de annak kicsi a valószínűsége, hogy 305 alá kerüljön az árfolyam a mai nap folyamán.

EUR/USD (1,3080 – 1,3200): Ahogy szerdán váratlanul lépett az S&P hitelminősítő intézet a magyar besorolást illetően, úgy dönthet az egész eurozóna 17 államával kapcsolatban is, akár még az idén. Túl nagy meglepetés nem lenne a dologból, régóta lóg a levegőben a téma, ha végül megtörténne a csoportos leminősítés, akkor részlegesen pont kerülhetne a történet végére, vagy legalábbis egy bizonytalansági faktorral kevesebb lenne. Az EUR/USD árfolyama összességébe véve továbbra is húz az 1,30-as szinthez, a dollár/forint kurzus pedig a 228- 236 között ingadozik. 2012 eleje az esetleges leminősítéseken túl is hordoz bizonytalanságokat, január végére, február elejére várható a görög adósságleírás szabályainak a maghatározása, az eredetileg hangoztatott 50 százalékos leírás várhatóan megvalósul, ami előfeltétele annak, hogy további pénzeket folyósítsanak a görögöknek, hogy az ország működése folyamatos maradhasson. Nagy az esélye annak, hogy a dollár (már csak a menedékdeviza szerepéből fakadóan is) erős maradhasson 2012-re az euróval szemben, kicsi a valószinűsége annak, hogy az euró tartósan magára találjon.

CHF/HUF (249,50 – 253,00): 250 feletti CHF/HUF árfolyammal zárhatja az évet a CHF/HUF kurzusa, sőt a 2012 eleje is azzal kecsegtet, hogy ezen a környéken rekedhet meg a kurzus, egyelőre úgy tűnik, hogy az SNB nem fog emelni az 1,20-as EUR/CHF árfolyamküszöbön, mivel az eurozóna felett nem akarnak oszladozni a borús fellegek.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!