3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A magyar CDS-felár napok óta épphogy 500 bázispont alatt stagnál, ami biztató abból a szempontból, hogy alacsonyabb az olasz (505), az ír (550) és a spanyol (580) kockázati mutatókhoz képest (érdekességképpen a görög 5 éves CDS-felár 16 600 bázispont felett zárt tegnap), de ha régiós szinten nézzük az összehasonlítást, akkor komoly a lemaradásunk. A lengyel, illetve a cseh csődbiztosítás 175, illetve 125 bázisponton tartózkodik, és a románok 404-es értéke is irigylésre méltó - olvasható a Commerzbank pénteki devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (282,50 – 286,50): 285 alatti szintről kezdi a napot az EUR/HUF árfolyama, marad tehát a bizakodó hangulat, ami igaz a régiós devizákra és talán a fejlett piacokra is. A tegnapi ÁKK aukción jelentős érdeklődés mellett keltek el az éves diszkont kincstárjegyek, a meghirdetett keretösszeget 10 milliárddal megfejelték, az átlaghozam pedig 7,26-ról 6,93-ra esett. A kötvények másodpiacán már a hároméves papírhoz is 7 százalék alatti kamat tartozik. A magyar CDS-felárunk viszont napok óta épphogy 500 bázispont alatt stagnál, ami biztató abból a szempontból, hogy alacsonyabb az olasz (505), az ír (550) és a spanyol (580) kockázati mutatókhoz képest (érdekességképpen a görög 5 éves CDS-felár 16 600 bázispont felett zárt tegnap), de ha régiós szinten nézzük az összehasonlítást, akkor komoly a lemaradásunk. A lengyel, illetve a cseh csődbiztosítás 175, illetve 125 bázisponton tartózkodik, és a románok 404-es értéke is irigylésre méltó. Ha sikerül összehozni az IMF megállapodást őszre, akkor CDS szempontból nagyobb mértékben javulhatna a megítélésünk és közelíthetnénk a közép-kelet európai országok kockázati szintjéhez.

EUR/USD (1,2200 – 1,2340): Nincs sok történés globális szinten, nem érkezik ma semmilyen releváns makroadat, azaz javában dúl a klasszikus nyári uborkaszezon. A 2 éves német állampapírok hozama 11 egymást követő nap óta negatív tartományban tartózkodik, ami a tartós kockázatkerülés egyértelmű jele. Az európai pénzügyminiszterek hamarosan telefonkonferenciát tartanak a spanyol bankmentő csomag részletes ütemezéséről, más fontos esemény nem várható a nap folyamán. Adatok és események hiányában a részvénypiaci hírek is befolyásoló tényezők lehetnek az EUR/USD piacán, hiszen javában zajlik az amerikai gyorsjelentési szezon, ma a General Electric, az IBM, és az eBay eredményeire lesz érdemes figyelni. Az EUR/USD árfolyama várhatóan 1,22 és 1,23 között marad, míg a dollár / forint kurzus a 231-233 közötti sávban tartózkodhat a mai nap folyamán.

CHF/HUF (235,50 – 239,00): A tegnap délelőtti 236–os CHF/HUF érintése után ma egy forinttal feljebb, 237 körül indul a kereskedés.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!