A negatív nyitás után délelőttre előző napi értéke környékére kapaszkodott fel a BUX index, a részvények jórészt csendben oldalaznak. A nap hátralevő részében sem lehet komoly mozgásra számítani, valószínűleg a csütörtöki szint környékén maradnak az árfolyamok a nap végéig. Jelentős makroadatok nem jelennek meg a nemzetközi piacokon, leginkább az olajár kerülhet a kereskedés középpontjába.
A BUX index délelőtt 12 539 ponton állt, ez 0,32 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtök délutáni záróértéknél. Az oldalazás átlagos forgalommal párosult, mintegy 5 milliárd forint cserélt gazdát a nyitás után a befektetők között. A vezető részvények nem mutattak jelentős mozgásokat. A Mol esetében lassan csillapodnak a szerdai könyvépítéssel kapcsolatos pletykák, bár hivatalos bejelentés még mindig nem született a közel-keleti befektetőről. Az olajcég részvényei pénteken 10 515 forintba kerültek, ami 0,28 százalékkal volt alacsonyabb, mint a csütörtöki záróérték. Az OTP 2805 forinton állt délelőtt, ez megfelelt az előző napi értékének. 1,26 százalékot javított a Magyar Telekom, mely így az 560-as kulcsszintnél tartózkodott, fontos, hogy innen merre tud majd tovább indulni.
Felemás kezdést láthattunk a gyógyszergyári részvényektől: az Egis 1,74 százalékos drágulás után 10 530 forintért cserélt gazdát délelőtt, míg a Richter 28 700 forintos ára 1,37 százalékkal maradt el a csütörtöki árfolyamtól.
A forint erősödéssel kezdett reggel a devizapiacon, az euró árfolyama 264 forint alá csökkent. Az első néhány óra után azonban ismét esni kezdett a magyar fizetőeszköz értéke, délelőtt 264,88 forintot kellett adni egy euróért. A dollárral szemben 187,95-ig gyengült a magyar fizetőeszköz a csütörtöki 185-ös szintről, míg a svájci frankért 171,22 forintot kellett adni délelőtt.
A nemzetközi piacokon nem jelenik meg jelentős makroadat a hétvége előtt, várhatóan leginkább az olaj árfolyama fogja mozgatni az árfolyamokat a világ tőzsdéin. A januári határidős nyersanyag ára 36,18 dolláron állt délelőtt, míg februári szállításra 41,89 dollárt fizettek egy hordó nyersolajért. A januári kontraktusok egyébként pénteken pörögnek ki, ezért napközben akár többször is megfordulhat az irány az olajpiacon.
A világ vezető tőzsdéi gyengüléssel kezdtek pénteken. A londoni tőzsde FTSE indexe 1,15 százalékkal esett vissza, míg a frankfurti DAX 1,11 százalékot veszített értékéből délelőttre. A Wall Street esetében a határidős kontraktusok kismértékű gyengülést mutatnak, de a délutáni nyitásig még változhat a helyzet.