3p

Szerdán reggel előző napi záróértéke körül oldalazott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely egyelőre keresi az irányt. A forgalom alacsony volt az első néhány órában, a vezető papírok vegyesen szerepeltek. Amíg a nemzetközi piacokon a mostanihoz hasonló bizonytalanság uralkodik, addig itthon sem várhatunk jelentős mozgást.

Az amerikai és ázsiai tőzsdéken a recessziós félelmek miatt bizonytalanok a befektetők, ez a pesszimista hangulat minket is utolért szerda reggelre. A BUX index keddi záróértéke környékén oldalazott, egyelőre egyik irányba sem indult el tartósan. A nap második felében a tengerentúlról érkező inflációs adatok hozhatnak egy kis mozgást a piacra, az előrejelzések szerint csökkent a pénzromlás üteme az Egyesült Államokban.

A BUX index délelőtt 11 704 ponton állt, ez 0,34 százalékkal volt magasabb, mint a kedd délutáni záráskor. A forgalom alacsony volt a részvénypiacon, mindössze 2 milliárd forint cserélt gazdát az első órákban. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az emelkedést az OTP fogta vissza, mely 1,56 százalékot esett, így 2650 forintot ért. A Mol viszont 1,19 százalékot javítani tudott, 9775 forint volt az aktuális árfolyam. Minimális mértékben erősödött a Magyar Telekom, mely 0,18 százalékos drágulás után 543 forinton állt.

Vegyesen kezdték a napot a gyógyszeripari részvények, az Egis árfolyama ugyanis kismértékben esett, a Richter viszont 1,23 százalékos emelkedés után 25 105 forintba került a piacon.

A forint gyengüléssel indított szerdán reggel, miután a nemzetközi piacokon csökkent a kockázatvállalási hajlandóság, ez pedig távol tartja a befektetőket a feltörekvő devizáktól. Délelőtt 271,21 forintot kellett fizetni egy euróért, pedig kedden még sikerült 270 alatt zárnia este a magyar fizetőeszköznek.

A makroadatok közül a délután megjelenő amerikai inflációs statisztikákat érdemes kiemelni, melyek jelentősen befolyásolhatják az irányt a kereskedés második felében. Az előrejelzések szerint októberben 4,1 százalékra csökkent az infláció a szeptemberi 4,9 százalékos szintről, az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított maginfláció pedig 2,4 százalékra lassulhat az előző hónap 2,5 százalékos adata után. Ez is azt mutatja, hogy az infláció várható csökkenése jórészt az olajár további zuhanásának tudható be.

Szintén ma délután közlik a tengerentúlon a megkezdett lakásépítések számát, illetve a múlt heti olajkészletek alakulását. Az utóbbi adat jelentősen befolyásolhatja akár az olaj árát, mely az utóbbi napokban gyorsuló ütemben zuhant. Magyar idő szerint este ismerhetjük meg a Fed legutóbbi döntésének rövidített jegyzőkönyvét, melyből kiderül, milyen arányban szavaztak a jegybank döntéshozói.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!