Az elmúlt napok gyengülése után pénteken kezdett magához térni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, az első néhány órában közel 2 százalékkal erősödött a mutató. A nemzetközi piacokat továbbra is a recessziós félelmek és a gyenge vállalati eredmények mozgatják, azonban reggel már Ázsia is az éledezés jeleit mutatta.
A BUX délelőtt 13 231 ponton állt, ez 1,62 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. A vezető részvények kivétel nélkül drágulással kezdték a napot, nagyjából egyenletes ütemben erősödtek. Az OTP 1,14 százalékos drágulás után 3115 forinton állt, ez 35 forinttal volt magasabb a csütörtöki árfolyamnál. A Mol 1,4 százalékot tudott javítani, így 11 550 forintért cseréltek gazdát az olajcég papírjai a börzén. 1,67 százalékkal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama is, így 608 forinton álltak a részvények.
A gyógyszeripari részvények vegyesen kezdték a napot, de mindkét papír pluszban volt délelőtt. Az Egis 5,09 százalékkal drágult, így 11 150 forintot ért, míg a Richter 0,99 százalékos erősödés után 26 600 forinton állt.
A forint gyengüléssel kezdte a napot, a csütörtök délutáni leértékelődést folytatva délelőttre 264,45-ig emelkedett az euró árfolyama. Ez azzal lehet összefüggésben, hogy pénteken jelentették be, hogy az IMF jóváhagyta a hazánknak nyújtandó hitelkeretet.
A nap második felében fontos makroadatok jönnek Amerikából, de az elemzők szerint az októberi munkanélküliségi adatot már beárazták apiacok. A várakozások szerint nőni fog a munkanélküliség a szeptemberi 6,1 százalékos szintről, az utóbbi napokban megjelent gyenge adatok is ezt támasztják alá.
Az olaj ára reggel Ázsiában rövid időre 60 dollár alá esett, azonban ennél a kulcsszintnél ismét elkezdték venni a nyersanyagot, így délelőttre ismét emelkedett az árfolyam.