EUR/HUF (288,20 – 291,40): Sikeresen lezajlott a deviza kötvény aukció, 12 milliárd dollár körüli összegben érkezett ajánlat az 5 illetve 10 éves kötvényekből, a kibocsátás a két lejáratban összesen
3,25 milliárd dollár lett. Az aukcióra kedvező piaci, és likviditási helyzetben került sor, 300 alatti CDS-szint mellett. Ezzel az éves deviza kötelezettség felét sikerül biztosítani.
Ezzel az egyik fontos ügy megoldódott, a forint árfolyama ma reggel erősödéssel reagált, még a 290-es szint alá is benézett, de a 289,70-es szintről kétszer is visszapattant.
A következő nagy rizikó faktor a forint szempontjából a következő MNB elnök személye lesz, de azt csak március elején tudjuk meg. A holnapi magyar GDP, infláció és ipari termelési adatok előtt, ma külföldről érkeznek fontosabb számok, azok alakíthatják a hangulatot, így a forint árfolyamát is.
EUR/USD (1,3350 – 1,3520): A tegnapi G7-es nyilatkozat után, az 1,34-es szintről 1,3460-ig ugrott a jegyzés. Mostanában sokszor emlegetik az „árfolyam háború” kifejezést, mivel több ország is
expanzív monetáris politikával, illetve egyéb eszközökkel próbálja gyengíteni saját devizáját, így segítve a külkereskedelmet, és a kilábalást. Inflációs nyomás nincs a fejlett gazdaságokban, így ez
jelenleg kivitelezhetőnek tűnik.
Bár vannak, főleg a franciák, akiknek ez nem tetszik, bár ők egyéb problémákkal is küszködnek. Jó napjuk volt a perifériás kötvényeknek, estek a hozamok, kezd helyre állni a bizalom, bár a két hét múlva esedékes olasz választások kimenetele még okozhat némi izgalmat.
A hétvégi moszkvai G20-as találkozótól nem várnak sokat a piacok, továbbra is az árfolyamok alakulása lehet a fő téma. Az 1,3365-1,35-ös sáv lehet rövid távon jellemző.
CHF/HUF (233,00 – 236,70): A frank korrekciója, és az erősödő forint hatására, közel egy hónapos csúcsán, 235 közelében nyitott a forint ma reggel a svájci frankkal szemben.
mfor.hu