3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A zsugorodó külkereskedelmi forgalom mellett a svájci ZEW-hangulatindex októberi számai megdöbbentően gyengére sikerültek, az értéke 2009. áprilisi szintekre esett vissza, aminek hatására az EUR/CHF árfolyama 1,35 fölé került, olvasható a Commerzbank napi devizapiaci körképében.

EUR/HUF (275,00 – 277,00): Az elmúlt egy hónap átlagára környékén vert sátrat a forint, a tegnapi jó hangulat ahhoz nem volt elegendő, hogy 274 alá kerüljön az árfolyam. A dollár euróhoz való viszonya, a fejlődő piacok, illetve ezen belül a régiónk megítélése, és végül a belföldi események a meghatározók az EUR/HUF árfolyamának alakulásában. A tegnapi mérsékelt forinterősödés egyik oka a jól sikerült kötvényaukció volt, az érdeklődés élénk volt, igaz, a hozamok magasabbak voltak a vártnál. A legfrissebb magyar államkötvények 2–2,5-szeres túljegyzés mellett keltek el; a 3 éves 6,53%, az 5 éves 6,81%, míg a 10 éves 7,03%-os átlaghozammal került kibocsátásra. A régióban ma nem lesz meghatározó adatpublikáció, így az EURUSD további alakulása lehet a mai kereskedés meghatározója.

EUR/USD (1,3850 – 1,3970): Az amerikai fizetőeszköz a tegnapi gyengülés után ma hajnalra erősödésnek indult, 24 órán belül 150 pontot esett az EUR/USD árfolyama és egy pillanatra 1,39 alatt is megfordult. A dél-koreai G20-as csúcstalálkozó első szakasza az árfolyamokról szól, legalábbis az amerikai pénzügyminiszter, Timothy Geithner felszólította azon fejlődő országokat, amelyek külkereskedelmi szufficittel rendelkeznek, hogy ne gyengítsék a saját devizájukat, illetve ne álljanak a természetes felértékelődés útjába. Az amerikai álláspontra majdnem 40 pontos eséssel reagált a dollár. Ma egyébként az USA nem tesz közzé makroadatokat.

CHF/HUF (202,50 – 205,50): A zsugorodó külkereskedelmi forgalom mellett a svájci ZEW-hangulatindex októberi számai megdöbbentően gyengére sikerültek, az értéke 2009. áprilisi szintekre esett vissza. Ennek hatására az EUR/CHF árfolyama 1,35 fölé került, a CHF/HUF pedig 203 környékére. Technikai alapon szemlélve, az 1,3450 – 1,3490 sáv komoly ellenállás volt a frank gyengülése útjában, amelyet megnyugtatóan áttört. A trend erős, az RSI mutató jelenlegi szintje 63, ami ugyan magas, de van még tér emelkednie. Következő állomások 1,3678 majd 1,3900 árfolyamszinteknél vannak (Fibonacci és historikus csúcsok). Változatlan EURHUF szintek mellett előbbi 202-es, utóbbi 198,50-es frankot jelentene.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!