3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Míg a múlt héten 10, az azt megelőzőn pedig 14 százalékkal zuhant a legnagyobb magyar bank részvényeinek az ára, az elmúlt hét napban "csak" 8 százalékos volt a bukó.

A múlt héten a pesti tőzsde hivatalos indexe, a BUX is hasonló nagyságú, 8,62 százalékos mínuszt hozott össze. Az idei évi csúcsnak számító 24.451 ponthoz képest - ahol április 7-én állt - 6.670 pontot, 27,3 százalékot esett a BUX. A heti részvénypiaci adásvétel egyébként 83,14 milliárd forintot ért el az előző heti 142,4 milliárd forint után. 
 
 

Hétfőn még 4,5 százalékos erősödéssel zárt a BUX, részben korrigálva az előző héten elszenvedett eséseket. Az emelkedést főképp a svájci frank gyengülése táplálta. Kedden újra lejtőre kerültek az európai piacok a vártnál gyengébb német második negyedéves növekedési adat miatt. A BÉT-en az esést az ugyancsak csalódást keltő magyar GDP-adat is táplálta.
 
Szerdán úgy tűnt, hogy csendesedik a vihar a tőzsdéken, és stabilizálódnak a piacok. A magyar piacot a nemzetközi hatások mellett támogatta a miniszterelnök nyilatkozata is a hiánycél megerősítéséről, illetve az adósságcsökkentés melletti elkötelezettségről. Csütörtökön azonban kiújultak a recessziótól való félelmek, és ismét intenzív eladási nyomás alá kerültek a tőzsdék. Az európai tőzsdei tőkeérték 70 százalékát fedő FTSEurofirst 300-as mutató csütörtökön csaknem 5 százalékot esett, ezzel két és fél év óta a legnagyobb napi veszteséget könyvelte el. Az esés pénteken is folytatódott a piacokon, majd a délután emelkedéssel induló amerikai tőzsdenyitás után az európai tőzsdemutatók a zárásra mérsékelték veszteségeiket.
 
 
Egyre több elemző nevezi bizalmi válságnak az utóbbi hetekben elindult folyamatot. A gyenge makrogazdasági adatok és a kritikus szintekre emelkedett államadósság-teher miatt elpárolgott a világgazdasági kibontakozásba vetett hit, és felerősödött a félelem attól, hogy újabb recesszió következik.
 
A BÉT-en az OTP árfolyama 8,1 százalékkal 3.860 forintra esett, miután a bankpapír már az előző héten is több mint 10 százalékot veszített értékéből. Heti forgalma 57 milliárd forint volt, az összforgalom 68,5 százalékát tette ki. A Mol 0,64 százalékos erősödéssel, 16.505 forinton zárta a hetet, 14,8 milliárd forintos adásvételével a heti összforgalom 18 százalékát adta.
 
A Magyar Telekom a legjobban teljesítő papír volt a héten, árfolyama 3,67 százalékkal 508 forintra nőtt, heti forgalma 2,7 milliárd forint volt.
 
A Richter részvények ára 1,74 százalékkal 35.000 forintra emelkedett, 4,5 milliárd forintos heti forgalomban. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama viszont 5,1 százalékkal 14.900 forintra csökkent.
 
A kis és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX 0,87 százalékkal, 13 ponttal csökkent a múlt héten, pénteken záráskor 1.475,58 ponton állt.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!