Borzasztó napot zárt az OTP a Budapesti Értéktőzsdén, a bankpapírok új mélypontra estek, megközelítették a 2000 forintos szintet. A vezető papírok többsége egyébként is bukott a pesti börzén, napközben csak a Richter tartotta magát hétfői értéke felett. A forint reggel új mélypontot ütött az euróval szemben, 309 forint felett volt a közös európai valuta árfolyama, napközben sem sikerült 305 fölé erősödnie a forintnak.
A BUX index végül 2,36 százalékos szakadás után 11 168 ponton zárt kedden délután. A forgalom kimondottan magas volt, a majd 300 pontos zuhanás mellett mintegy 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között. Ebből közel 18 milliárd volt csak az OTP forgalma.
A blue chipek közül egyértelműen az OTP volt a nap vesztese, a bankrészvények 12,6 százalékkal szakadtak be, így 2046 forinton zártak. Reggel két gyenge elemzés is megjelent a magyar bankkal kapcsolatban, a Credit Suisse és a UBS is csökkentette korábbi célárát a részvényekkel kapcsolatban. Emellett a Moody's kiábrándító elemzést közölt a közép-kelet-európai bankszektorról, ez is rontotta az OTP megítélését. A Mol 1,74 százalékos erősödés után 9055 forinton zárt, de csak közvetlenül a zárás előtt rántották fel az olajpapírokat. Rontott a Magyar Telekom is a nap végére, az 580 forintos árfolyam 1,69 százalékkal maradt el a hétfőitől.
A gyógyszeripari részvények vegyesen fejezték be a keddi kereskedést a BÉT-en: az Egis 2,94 százalékos esés után 11 550 forintba került a nap végén, a Richter viszont a rossz hangulatban is tudott 0,93 százalékot javítani, 27 000 forinton zárt.
A forint reggel ismét meredeken gyengült az euró ellenében, a nyitás után nem sokkal új mélypontot ért el a magyar deviza története során. A csúcs 309 feletti euróárfolyam volt, majd napközben kicsit javítani tudtunk, de a 305 feletti szintről egyszer sem sikerült elmozdulni. A részvénypiac zárása után nem sokkal 306,71 forintba került egy euró, míg a dollárért 244,40 forintot kellett adni, a svájci frank jegyzése pedig 208,06 forint volt. Az újabb forintgyengülés ismét a régiós devizákkal, elsősorban a lengyel zlotyval összhangban történt.
A nemzetközi piacokon is komoly pesszimizmus uralkodott, különösen a közép-kelet-európai régiót döngölték a földbe. A varsói tőzsde WIG 20 indexe 7,52 százalékos mínuszban volt a nap második felében, a prágai PX 50 pedig 6,8 százalékot bukott. Nyugat-Európában az FTSE 2,56 százalékot veszített értékéből, a DAX pedig 3,29 százalékkal állt alacsonyabban, mint a hétfői záráskor.
A tengerentúlon is komoly mínusszal indítottak a részvényindexek a hétfői szünnap után. A kereskedés első néhány órájában a Dow 3,27 százalékot bukott, míg a S&P 3,76 százalékkal zuhant vissza.