A nyitás után nem sokkal 1,3 százalékos pluszban volt a BUX index, a vezető részvények mérsékelt drágulást mutattak a pesti börzén. A nemzetközi piacokon ismét negatívba váltott a hangulat, a nyugat-európai tőzsdék és az amerikai határidős kontraktusok is mínuszban vannak. Itthon a Mol emelkedése vezeti felfelé a piacot, az energiacég 2,2 százalékot javított a kezdés után.
A BUX index szerda délelőtt 12 728 ponton állt, ami 1,31 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. A részvényforgalom kimondottan magas volt a kereskedés első felében, a nyitás után 6,2 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A nap hátralevő részében csendes kereskedésre lehet számítani, várhatóan kismértékben erősödik majd a BUX a végéig. Az OTP 0,03 százalékos gyengülés után 3093 forintot ért délelőtt, míg a Mol 2,15 százalékos ugrással 10 225 forintig drágult. A Magyar Telekom tartotta magát az 580-as kulcsszinten, egyelőre kérdéses, melyik irányba indulnak a távközlési részvények.
A gyógyszeripari részvények is kivették részüket az emelkedésből a nap első felében, az Egis 0,84 százalékos javulás után 10 400 forintba került, míg a Richter 27 700 forintos árfolyama 2,59 százalékkal volt magasabb a kedd délutáni záróértéknél.
A forint az utóbbi napokhoz hasonlóan tartotta magát a 260-262-es sávban a szerdai nyitáskor. Délelőtt 261,85 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 207,52 forint volt. Csütörtökön az európai jegybankok kamatdöntései hozhatnak mozgást a devizapiacokra, a várakozások szerint a Bank of England és az EKB is jelentősen csökkenteni fogja a kamatszintet.
A tengerentúlon szerda délután közlik az ADP munkanélküliségi index novemberi alakulását. A mutató általában a munkanélküliség egyik fontos indikátora, azt mutatja, hogy az adott hónapban hányan veszítették el állásukat az Egyesült Államokban. Az elemzők arra számítanak, hogy novemberben 195 ezer álláshely szűnt meg a tengerentúlon, ez tovább emelheti a munkanélküliséget. A hivatalos novemberi munkanélküliségi statisztikák pénteken jelennek meg Amerikában.
A nemzetközi piacok pesszimista hangulatban kezdték a szerdai kereskedést, főleg a vállalatok egyre rosszabb profitelőrejelzései és a vártnál gyengébb kilátások kedvetlenítik el a befektetőket. A londoni tőzsde FTSE indexe délelőtt 0,85 százalékkal állt keddi értéke alatt, míg a frankfurti DAX több mint 2 százalékot bukott az első néhány órában.